490_20231023_111758.jpg

O víkendu hrály nejmladší kategorie

Třetí říjnový víkend patřil hlavně těm nejmladším florbalistům a florbalistkám. Na svůj první turnaj se vypravila přípravka a mladší žáci. Další dva turnaje přidaly oba týmy mladších žákyň. Komu se dařilo?

Mladší žáci 2012

Mladší žáci měli na programu letošní první turnaj. Celý ho odehráli v sobotu. Nejdříve se utkali s přerovskými Predátory. Duel skončil těsným vítězstvím soupeře 2:1. Následně sehráli další těsný duel, kdy porazili Lipník 3:2. I třetí duel skončil jen o gól, Olomoučtí přehráli přerovské Ďábly 7:6. V posledním duelu se jim už nezadařilo, proti SK K2 prohráli 3:5.

„Celkově první turnaj hodnotíme pozitivně. Až na jednu polovinu jednoho utkání jsme plnili to, co jsem si řekli. Nebáli jsme se hrát, prezentovali jsme se aktivním florbalem a odměnou za to byly dvě výhry. Při větší efektivitě v zakončení mohly být výsledky ještě veselejší. Do dalších turnajů nás ovšem čeká spousta práce,“ hodnotil turnaj trenér Vojtěch Krhovják.

Mladší žákyně 2012

Mladší žákyně se účastnily už druhého turnaje. Ten se konal v Třinci. Nejdříve poměřily síly s Kopřivnicí, která ale byla úspěšnější a vyhrála 10:3. Následně se utkaly s Vítkovicemi, které naopak porazily vysoko 14:4. V posledním duelu se utkaly s domácím týmem, který se nakonec těšil z vítězství 9:3.

Mladší žákyně 2013

I druhý tým mladších žákyň se účastnil svého druhého letošního turnaje. V Hranicích se nejdříve Olomoučanky utkaly s domácími, které porazily 6:4. V druhém zápase přišel těžší soupeř, ČPP Ostrava vyhrála 7:4. Poslední zápas byl nejtěsnější a nejvyrovnanější. Strhující duel s Orcou Krnov nakonec dopadl vítězstvím Krnovských v poměru 6:5.

Přípravka 2016

Na svůj úplně první turnaj se vydali nejmladší olomoučtí florbalisté. Ten se konal v Uničově. Nejdříve tam FBS vyhrálo 17:2 proti modrému týmu Šumperka. Následně porazilo domácí Black tým 14:1. Ještě o gól víc padl v utkání s Lutínem (15:1), a i poslední duel, ve kterém se Olomouc postavila hranickým Sokolíkům, dopadl vítězstvím, a to 11:2.