516_20231116_175726.jpg

„Nejsme školkou, jsme metodou,“ hlásá Blanická školka

Charitativní utkání s Mohelnicí se blíží. To že zápas bude mít charitativní podtext už víte, víte ale pro koho se peníze vybírají? To se dnes budeme snažit osvětlit.

Blanická školka

Filozofie školky je taková, že se snaží vytvářet spokojený a plnohodnotný život dětem, které se bohužel narodili s autismem. Tyto děti mohou žít normální život, když jim je poskytnuta dostatečná péče. Metody školky právě proto vytváří cílené možnosti pro každé dítě společně s rodiči individuálně. Rodinám tak otevírají dveře kreativitě a talentu.

Výchovně vzdělávací činnost školky v předškolní oblasti směruje k dětem se speciálními potřebami, ta je doplněná o pečlivě zvolené terapie a aktivity.

„Prezentujeme se jako vysoce odborné pracoviště. V kontextu s trendy inkluzivního vzdělávání jsme celorepublikově vyhledáváni a poskytujeme nadstandart zejména ve vedení celé rodiny,“ uvádí o sobě samotná školka.

Do vzdělávání zapojuje školka TEACCH program, ABA terapii a metodu Kids skills.

„JSEM ORIGINÁL A TAKOVÝ JE MŮJ PLÁN“ Toto moto školka využívá a říká tím, že ke každému přistupuje individuálně a vzdělávací plán šije dětem přímo na míru na základě doporučených odborných vyšetření, diagnostik a doporučení zákonných zástupců.

FBS Olomouc se rozhodlo pomoct s rozvíjením činnosti této školky a společně chceme vybrat peníze na další podporu dětí z této školky. Peníze jim pomůžou udělat život zase o něco normálnější.