Náročný víkend přinesl první prohru FBS v základní hrací době. Olomouc už má ale jistotu prvního místa

Dva dny, dva zápasy. Takovou zátěž muži v letošní sezóně ještě nezažili. V sobotu se utkali se Spartakem Bílovec, v neděli se Spartakem Hluk. Ze dvou zápasů odešli Hanáci s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Porážka z duelu s Hlukem byla teprve první v sezóně, co se týče základní hrací doby. Díky výhře proti Bílovci si ale FBS zajistilo jistotu první pozice v letošní základní části.

FBS OLOMOUC – FBC SPARTAK BÍLOVEC 10:6 (4:1, 3:2, 3:3)

Branky: 2. Bohdan Kopelec, 6. Jan Kratochvil, 18. Tomáš Jelínek, 20. Tomáš Skoupil, 24. Tomáš Jelínek, 28. Jiří Dolejší, 28. Igor Macháček, 41. Jiří Dolejší, 59. Jiří Novák, 60. Tomáš Štrbák - 17. Tomáš Kasinec, 35. Ivo Dohnal, 36. Václav Richtár, 41. Šimon Kouba, 44. Ivo Dohnal, 58. Tomáš Kasinec
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 26 - Jakub Martinek 4, Roman Fučík 14
Rozhodčí: Lukáš Minarčík – David Eliáš Lipenský
Vyloučení: 7:5, využití: 0:2
Diváci: 15

V sobotním odpoledni otevřeli Hanáci náročný víkend. Čekaly je dva zápasy s dvěma Spartaky. Sobotní duel se konal proti Spartaku Bílovec a Olomouc do něj vstoupila velice dobře. Bohdan Kopelec už ke konci druhé minuty střelou po zemi z poloviny hřiště otevřel skóre. Jen o necelé čtyři minuty později navyšoval Jan Kratochvil. Olomouc pak musela přetrpět dvojnásobné vyloučení, při kterém dokázal soupeř snížit, ale pak už přišla akce Tomáše Jelínka po rychlé rozehrávce, a následně navýšení dalšího Tomáše, Skoupila, už na 4:1.

Druhou část rozehráli domácí taky skvěle, v osmi minutách nastříleli další tři góly, podruhé se trefil Jelínek, následoval gól Jiřího Dolejšího a Igora Macháčka, který navýšením na 7:1 vyhnal soupeřova gólmana na lavičku. Během druhého dějství ale Spartak ještě dvakrát snížil.

To pokračovalo i ve třetí dvacetiminutovce. Snížení na 7:4, následný gól Dolejšího a opět soupeřova trefa, tentokrát v přesilovce. V 58. minutě se Bílovec dokázal dotáhnout už jen na dvoubrankový rozdíl a zkoušel logicky hru bez brankáře. Ta se mu ale nakonec nevyplatila, Jiří Novák a Tomáš Štrbák pevně rozhodli o vítězství Olomouce 10:6.

„Utkání vypadalo tak, jak jsme chtěli, aby vypadalo. Až do stavu 7:1 jsme dominovali na hřišti. Pak kluci trochu začali šetřit síly na další zápas, nechali jsme soupeře zbytečně nadechnout. Od půlky třetí třetiny jsme si ale tři body hlídali,“ komentoval sobotní duel trenér Lukáš Kočiřík.

FBS OLOMOUC – FBK SPARTAK HLUK 7:13 (4:2, 1:4, 2:7)

Branky: 7. Vojtěch Bistrý, 8. Tomáš Jelínek, 11. Jan Kratochvil, 14. Jakub Godla, 30. Kryštof Novák, 45. Jiří Novák, 56. Tomáš Jelínek - 15. Tomáš Tuhý, 17. Marek Šimíček, 25. Martin Krchňáček, 29. Martin Krchňáček, 34. Marek Šimíček, 40. Pavel Krchňáček, 43. Martin Krchňáček, 46. Tomáš Janča, 49. Martin Krchňáček, 54. Pavel Krchňáček, 59. Tomáš Janča, 60. Marek Šimíček, 60. Filip Konstant
Zásahy brankářů: Martin Navrátil 16 - Ctibor Tichopádek 28
Rozhodčí: Lukáš Minarčík - Petr Holan
Vyloučení: 1:2, využití: 1:0
Diváci: 51

Nedělní podvečer patřil duelu se Spartakem, tentokrát ale tím z Hluku. I v tomto duelu se Olomoučtí prezentovali velice dobrým startem. Vojtěch Bistrý poslal svůj tým do vedení v 7. minutě, v 8. navyšoval Tomáš Jelínek. V 11. minutě se prosadil v přesilovce Jan Kratochvil a ve 14. minutě už na 4:0 navyšoval Jakub Godla. Hanáci pak ale soupeři dovolili ještě dvakrát snížit.

Druhá dvacetiminutovka ale byla přesným opakem. Spartak začal snížením, následně při hře 4 na 4 vyrovnal. Kryštof Novák dokázal Hanáky znovu dostat do vedení přesně v polovině utkání, ale netrvalo to moc dlouho a protivník zase srovnal krok. V poslední minutě druhé části navíc poprvé v duelu dokázal přejít do vedení.

A na tomto vedení Hluk stavěl, v poslední části ho rychle rozšířil, následně dokázal Jiří Novák stáhnout na 6:7, ale soupeř zase třikrát navýšil. Olomouc si vyžádala time-out, po kterém následovala Jelínkova další trefa, jenže drama se nekonalo. Soupeř během posledních dvou minut ještě třikrát vsítil a postaral se o druhou prohru FBS v této sezóně, navíc první, která přišla už po šedesáti minutách.

Na smutnění ale nebyl čas ani myšlenky. „Po devatenácti utkáních s body přišla první prohra v základní hrací době. Je potřeba se poučit a se vztyčenou hlavou jít dál. Už teď máme jistotu prvního místa v naší Divizi, takže teď už nás čeká příprava na vrchol sezóny,“ okomentoval zápas vedoucí týmu Daniel Tichý.