Mladým florbalistům se dařilo, dorostenky porazily Ostravu, přípravka a mladší žáci vyhráli dohromady pětkrát

O L O M O U C – Víkend je za námi a s ním další kupa odehraných zápasů. Tentokrát sváděly souboje hlavně kategorie mladších florbalistů, počínaje dorostenci a konče přípravkou.

Muži B

V sobotním odpoledni čekaly na rezervu mužů dva duely. Nejprve je měl prověřit Havířov. Ve stonavské hale zápas brankově odstartoval právě soupeř, který se prosadil hned třikrát v první periodě. Na začátku další části přišly dva rychlé góly FBS, a do druhé pauzy se šlo za ještě stále nadějného stavu 4:2 pro domácí. Následně ale protivník znovu odskočil, pro brankách Tomáše Pírka a úspěšném nájezdu Bohdana Kopelce vstřelil sedmý gól a skóre už jen v poslední minutě na 7:5 upravil Tomáš Hruška.

Druhý zápas měl podobný průběh. Hlučín se v první třetině třikrát prosadil, FBS dokázal stáhnout na 3:2. Následně se oba týmy ve střílení branek několikrát vystřídaly, až čtyři minuty před koncem panoval nerozhodný stav 6:6. Přesto ale Hlučín ještě dvakrát navýšil. Adam Klimeš pak zkompletoval hattrick, ale utkání už nezdramatizoval, gól na 7:8 padl dvě sekundy před koncem.

Dorostenci A

Stejným výsledkem, jako skončil druhý mač mužské rezervy, skončil i první víkendový zápas dorosteneckého „áčka“. To šlo ve třetí minutě proti Slovácku do vedení, jenže následně dvakrát inkasovalo. Ve druhé třetině obdrželo dokonce čtyři góly a samo vstřelilo pouze jeden. Nadějně to ale opět začalo vypadat v poslední periodě, kdy se nejprve Hanáci dotáhli na 5:6, aby o chvíli později dokonce srovnali na 7:7. Jenže v poslední minutě, jednapadesát sekund před koncem stihlo Slovácko stejně vstřelit ještě jednu branku a zvítězilo 8:7.

Jinak to už vypadalo proti Otrokovicím. Olomoučtí nastoupili do zápasu jako uragán, po první třetině vedli 5:0, a to i díky dvěma gólům z deváté minuty, které od sebe dělilo pouhých pět sekund. Demolice pokračovala i ve druhé třetině, po které byl stav již 8:0 pro FBS. Brankově nejúrodnější ale stejně byla poslední část, kde se strhla velká přestřelka. Olomouc vsítila čtyřikrát, Panthers dokonce pětkrát kontrovali, a tak se ve Starém Městě zrodil výsledek 12:5.

Obrázek 1: Dorostenci po vítězném duelu.

Dorostenci B

Tentokrát se do dalších soubojů o body pustila i dorostenecká rezerva. Ta nejdříve poměřila síly s Hranicemi. První dvě třetiny byly velice vyrovnané. Při druhé pauze bylo skóre jen mírně lepší pro domácí celek (4:3). Do poslední části ale Hranice nastoupily ve velkém stylu, vsítily šestkrát po sobě, a nakonec tak zápas ovládly v poměru 10:3.

Druhý mač byl značně vyrovnanější. Přesto šel Lipník do tříbrankového vedení, které se ale podařilo Olomouci stáhnout ve druhé třetině. Rozhodla pak poslední část, kdy po brankách Vojtěcha Mádra, Jakuba Michalce a Tomáše Holubíka utkání skončilo těsně 5:4 pro Hanáky.

Starší žáci A

„Áčko“ starších žáků mělo v plánu pouze jeden zápas. Na domácí půdě se utkalo s šumperským Asperem. Přestože zápas byl v první třetině docela vyrovnaný (3:1), další průběh zápasu už vyzněl jasně pro Olomouc. Ta se prosadila ještě pětkrát a celkově vítězila 8:1.

Obrázek 2: Starší žáci prodloužili vítěznou sérii.

Dorostenky

Pouze jedno utkání měly v plánu také dorostenky. Ty šly už brzo do vedení zásluhou Valentýny Zerzánové. Čtyři sekundy před koncem první části se ale podařilo protihráčkám srovnat. Pak už se jednalo o Hanáckou show, Tereza Hlaviznová, Gabriela Vaculová, a pak znovu Zerzánová a Hlaviznová zaznamenaly čtyři branky po sobě a soupeř už zase jen pár sekund před koncem snížil na 2:5. Olomoučanky si tak připsaly cenné vítězství nad silným sokem.

Mladší žáci 2010

Mladší žáci už tradičně v hracím dni sehráli čtyři utkání. Postupně se utkali se Šumperkem, dvěma týmy Mohelnice a Šterberkem. Vše začalo prohrou proti Asperu, kdy Olomoučtí nestačili na soupeře v poměru 1:3. Následně podlehli 6:3 také Mohelnici U11. Mohelnici to ale vrátili v zápase s U12 týmem, který rozstříleli 11:0. Hrací den zakončili výhrou 5:3 nad Šterberkem.

Obrázek 3: Mladší žáci na turnaji v Mohelnici.

Přípravka 2014

O den později čekaly čtyři zápasy přípravku. Ta nejdříve taktéž dvoubrankovým rozdílem porazila Šterberk, ovšem jeho tým Secco (7:5). Následně se jí povedly duely s lokálnímu rivaly SK K2 Prostějov (6:2) a s Přerovem (11:2). Poslední zápas, kde byl soupeřem Topgal Šterberk, ovšem nevyšel, soupeř vítězil 13:7.

Obrázek 4: Přípravka na turnaji v Prostějov.