622_20240318_164011.jpg

Mladší kategorie drtí soupeře v play-off!

Sezóna pokračuje dál a některým z mladších kategorií FBS se už přehoupla do vyřazovacích fází jejich soutěží. Hned dvě kategorie už ochutnaly vyřazovací souboje. Kdo byl úspěšný? A jak se dařilo ostatním kategoriím ve svých ligách a turnajích?

Dorostenci A

Dorostenci o víkendu započali play-off. V prvním kole se utkali se Šternberkem. V první třetině odstartoval gólový zápis Ondřej Študent. V druhé části se přidal Denis Jašurek. V poslední periodě navýšili ještě Jan Slavík a Marek Tomášek. FBS zvítězilo 4:0. „Výkon z naší strany v prvním zápase nebyl přesvědčivý. Neukázali jsme to, co umíme, byli jsme nervózní. Pro většinu kluků to bylo první či druhé play-off v kariéře. Bylo to velice náročné na psychiku. Šternberk nám ale nedal gól, nepouštěli jsme ho k tomu, a i přes pár chyb nás podržel skvělý Šimon v bráně,“ okomentoval duel trenér Tomáš Hruška.

V druhém zápase se v úvodním dějství ani jeden z týmů neprosadil. V tom druhém ale Olomouc nasázela čtyři branky, a v poslední vyšponovala skóre až na 11:0. Hanáci tak sérii zvládli a postoupili do druhého kola, kde se utkají s Gullivers z Brna. „První třetina byla úplně stejná jako o den dříve. Měli jsme daleko víc ze hry, ale nebyli jsme schopni proměňovat šance a soupeř se stále držel ve hře. Na začátku druhé třetiny jsme tam dali pár gólů, a od té doby už soupeř odešel, zatímco my jsme tam sypali další branky. To utkání jsme vyhráli zcela zaslouženě, s přehledem. Nedostali jsme gól, i přestože tam opět byly nějaké chyby. Tentokrát nás v bráně podržel zase Pedro. V obou zápasech jsme se mohli spolehnout na skvělé gólmany, což je super. Teď se můžeme připravovat na další kolo, ve kterém nás čekají brněnští Gullivers. Na sérii se dobře připravíme, a už se na to moc těšíme,“ zhodnotil Hruška druhý zápas.

Mladší žáci

Mladší žáci sehráli klasický čtyřzápasový víkendový turnaj. Na tom se jim ale výsledkově moc nedařilo. Nejdříve prohráli 4:5 s Litovlí, následně 1:4 s Mohelnicí. Poměrem 2:1 je porazil Uničov, a první pomyslné body uhráli až remízou 2:2 se Šumperkem. „Výkony na tomto turnaji byly jako na houpačce. S předvedenou hrou v úvodním a třetím duelu jsme spokojeni nebyli. Druhé a čtvrté utkání bylo z naší strany lepší. Nicméně nám to opět ukázalo věci, na kterých je potřeba pracovat,“ okomentoval turnaj trenér Daniel Tichý.

Dorostenky

V lize dorostenek – skupině 7 čekalo Hanačky tentokrát pouze jedno utkání. Olomoučanky rychle prohrávaly, ale srovnat dokázala Lucie Bláhová. Podobný scénář se psal ve druhé třetině, kdy vyrovnávala Lucie Krčková. Bohužel i ve třetím dějství Horní Suchá vsítila jako první, a Hanačky se už tentokrát nedokázaly dotáhnout ani přes přesilovou hru v závěru. Horní Suché tak podlehly 2:3. V lize jsou tak stále páté s 30 body, které nasbíraly ve 21 utkáních.

Starší žáci

Pouze jeden zápas měli v plánu také starší žáci. Ti se utkali s Havířovem. Soupeř zařízl Olomouc v 7. minutě, kdy během 24 sekund skóroval hned dvakrát. Hanáci se ale rychle zmátořili a góly Martina Tkadlece a Jana Borika se dotáhli. Soupeř pak ale využil přesilovku a do kabiny přece jen odešel o krok napřed. V druhé části branka ani přes Olomouckou přesilovku nepadla. V poslední části Havířov opět odskočil do dvoubrankového vedení, které Borik sice snížil, ale dotáhnout se už FBS nedokázalo, a protivníku podlehlo 4:5. Olomouc je tak v lize starších žáků – skupině 7 čtvrtá s 8 body v 8 zápasech.

Přípravka

Starší přípravka nejdříve poměřila síly s hranickými Orlíky. Zápas vyhrála 18:4. Následovalo vítězství 15:2 proti Přerovu. I třetí duel dopadl vítězně pro olomoucké, kteří SK K2 Prostějov porazili 19:9. Nakonec si připsali čtvrtou výhru, a to proti Hranicím, poměrem 25:1. Nejmladší florbalisté nejdříve podlehli 2:3 Šumperku, následně si ale napravili chuť výhrou 9:2 nad Uničovem a 10:6 proti Lutínu. Duel s Šumperkem Yellow na závěr prohráli 3:5.

Mladší žákyně

Oba týmy mladších žaček se setkaly se svými soupeři na domácím turnaji v Olomouci. Do turnaje jako první nastoupily oba týmy proti sobě. V něm zvítězily mladší žákyně z týmu 2013, které posílily tři hráčky ročníku 2011. Po dlouho vyrovnaném boji odešly vítězně mladší hráčky. V dalším utkání po naprosto vyrovnaném souboji 2013 remizovaly s FBC Ostrava, i když celé utkání dotahovaly náskok soupeře. Následoval souboj staršího týmu 2013 s Tornády Lutín, posílenými tradičně hráčkami z Prostějova, kde naše hráčky byly více než vyrovnaným soupeřem a skončilo to remízou. Po delší pauze nastoupil tým 2013 také proti Lutínu, kdy po překvapivě drtivém nástupu vybojovaný náskok udržely a znovu zvítězily. Poté nastoupil do boje tým 2012 a ve dlouho vyrovnaném zápase bohužel podlehl svému soupeři z Ostravy. Mladší hráčky ukončily turnaj zápasem s favoritem ORCA Krnov, který po těžkém boji, avšak výborně disciplinovaném a zodpovědném výkonu opanovaly. Následné utkání starší kolegyně bojovaly, dřely, ale zápas bohužel skončil opět vítězstvím slezského týmu. Ve výsledku to znamenalo pro tým 2013 druhé místo pouze o skóre, a tabulku uzavřel tým 2012. „Je škoda, že nasazení a poctivou dřinu v tréninku nedokážeme prodat na turnaji“, zněla slova trenérky mladších žákyň 2012 po turnaji.