Mladíci vpřed. Mladé kategorie o víkendu předváděly skvělé výsledky

Sezóna postoupila už do své poslední fáze, většině kategoriím už skončila, nebo se k tomu blíží. Starší žáci zakončili tabulku na prvním místě a letos ani jednou neprohráli. Několik výher si připsaly také týmy Elévů 2012, dorostenek či mladších žákyní.

Starší žáci A

Poslední dvě utkání čekala o víkendu na starší žáky. Áčko se dostalo do soubojů se Šternberkem a Šumperkem. S prvním týmem to šlo docela hladce. Olomoučtí otevřeli skóre v páté minutě a následně si připsali ještě další tři branky v řadě. Pak se prosadil dvakrát soupeř, ale byla to ve výsledku pouze kosmetická úprava. Tyto dvě branky totiž zůstaly jedinými, které oponent Olomouce v celém duelu střelil. FBS naopak navyšoval a navyšoval, a soupeře deklasoval výsledkem 12:2. Radim Bečica si v utkání připsal hned čtyři body (1+3).

Pak následovalo měření sil s Asperem. I tentokrát ale olomoučtí dorostenci vstoupili do utkání lépe. V deváté minutě právě Bečica skóroval poprvé a jen o necelou minut později ho doplnil Samuel Strašil. V jedenácté minutě to už bylo zásluhou Marka Tomáška 3:0. Šumperk pak přidal dvě branky, ale vyrovnat už nedokázal. Dorostenci zvládli zvítězil i v tomto utkání, a tak dokončili ligovou část sezóny s fantastickou bilancí, kdy ve dvaceti zápasech ani jednou neztratili body a pokaždé vyhráli!

Elévové 2012

Na poslední turnajový den se o víkendu dostavili Elévové 2012. Ti poměřili síly klasicky se čtyřmi týmy. Nejprve zdemolovali SK K2 Prostějov výsledkem 23:1. Následně se jim nezadařilo s Jeseníkem a ani s Hranicemi po výsledcích 6:12 a 8:12. Na závěr si ale napravili chuť výhrou 15:0 nad Přerovem.

Dorostenky

Dorostenky přes nadstavbu dokázaly postoupit na finálový turnaj MČR dorostenek. V nadstavbové části si poradily dvěmi skvělými výhrami nad týmem Hradce Králové, kam se právě kvůli těmto duelům vypravily. Úvodní duel odstartoval stálým navyšováním Hanaček až do stavu 5:0. Pak se jednou prosadil soupeř, ale kanonáda pokračovala i na dále a skóre se zastavilo na výsledku 10:1. Čtyři body (1+3) si připsala Veronika Mrázková, hattrick zvládla zaznamenat Valentýna Zerzánová.

Druhé utkání vypadalo jinak. Bylo mnohem těsnější a nabídlo dohromady pouze dvaadvacet střel. Čtrnáct jich letělo na hradeckou svatyni, čtyři z toho skončily gólem. Soupeřky olomouckou gólmanku nedokázaly překonat ani jednou, a i ve druhém mači tak s FBS padly. V tabulce skončily letos druhé po patnácti výhrách ve dvaceti zápasech se sedmačtyřiceti body.

„Pro nás splněný cíl, teď nás čeká čtrnáct dní přípravy a pak "děj se vůle Boží". Chtěl bych pochválit jak naše, tak holky z Hradce za super výkon a poděkovat divákům za skvělou atmosféru,“ okomentoval dvojzápas trenér Ondřej Čoček.

Mladší žákyně

Mladší žákyně se zase vydaly na předposlední turnaj. Nejprve tam porazily Vítkovice 9:2. Pak si poradily s Přerovem v poměru 11:8. Nesedl jim zápas s Letkou Toman Finance Group, který soupeř vyhrál 10:0. Poslední duel olomoucké žákyně prohrály výsledkem 5:10 s Kopřivnicí.