Juniorky totálně deklasovaly Spartu. Dařilo se i dalším týmům

O L O M O U C – V týdnu se do akce dostalo hned sedm olomouckých týmů. Od juniorů až po Elévy. Povětšinou týmy FBS zaznamenaly dobré výsledky a připsaly si další výhry.

Junioři A

Juniorku tentokrát čekalo pouze jedno utkání. To se hrálo v domácí Čajkaréně, do níž přijel Start98 z Kunratic. Zápas začal velmi rychlou brankou soupeře. Naštěstí se na ni rychle povedlo zareagovat Tomáši Jelínkovi. V sedmé minutě pak šla do vedení Olomouc poté, co František Kužel zakončil parádní kombinaci střelou nad nohu brankáře, ale jen o minutu později už bylo zase srovnáno. V čase 08:53 pak opět vrátil svému týmu vedení Lukáš Vachutka. Dlouho se nic nedělo, Vachutka potom s Jelínkem unikl do šance dva na nikoho a zakončil v podstatě do prázdné branky.

Vedení 4:2 však po vstupu do další třetiny dlouho nevydrželo. Matyáš Kronovert si připsal třetím gólem hattrick a po standardce ve 22. minutě bylo už vyrovnáno. Oba týmy se do 25. minuty trefily ještě jednou, pak už gól nepadl až do další pauzy. Poslední část už ale byla velkou olomouckou hitparádou. Nejprve se trefil Kužel, následoval ho Jakub Jurkulák. Do padesáté minuty vsítili taky Jindřich Bernard a Martin Ambrož. I Kužel pak dokázal zaznamenat třetí branku a třetinu hrůzy hostů pak podtrhl další trefou Jelínek. Junioři zvítězili 11:5.

Dorostenci A

Dorostenecké kategorii se naopak nezadařilo vůbec. Nejprve se pustila do utkání s Havířovem. Ten vyhrál první dvě třetiny dvakrát 1:0. Za stavu 3:1 pak Olomouc ještě pomýšlela na nějaký zvrat, místo toho ale soupeř nastřílel další tři góly a vyhrál 6:1. Duel se Vsetínem taky začal bídně. Protivník si během první periody vytvořil poklidné vedení 3:0. Na gól Olomouce zareagoval dalšími třemi svými brankami. FBS se pak trefil ještě dvakrát, nakonec z toho ovšem byla porážka 3:9.

Starší žáci A

„Áčko“ starších žáků se pustilo do zápasu s Přerovem. Ten se ujal vedení v první třetině. Ta druhá však patřila Olomouckým, jelikož se v ní postupně trefil Marek Tomášek, Samuel Strašil a Jan Slavík. Soupeř taky snížil, ale platné mu to nebylo. Výhru podtrhl posledním gólem Radim Bečica.

I do utkání s Uničovem vstoupil lépe soupeř. Bečica na začátku druhé periody srovnal stav na 1:1, ovšem i soupeř se prosadil dvakrát. Olomouc musela dotahovat v poslední třetině. Tu ale vyhrála 3:0. Postupně vsítili Vojtěch Mádr, Matyáš Galba a Filip Kutil. Utkání tak skončilo těsnou výhrou 4:3.

Obrázek 1: Starší žáci na špici své soutěže.

Starší žáci B

I rezerva starších žáků se tentokrát dostala do zápasového rytmu. V sobotu měla na programu domácí utkání s Droždínem. Do toho vstoupila neskutečně. První třetinu ovládla 3:0, ve druhé pokračovala s trefováním branky až do stavu 6:0. Pak ale soupeř začal zápas dramatizovat. Během zbytku druhé a celé třetí třetiny vstřelil čtyři góly. To ovšem nestačilo, a tak domácí tým zvítězil 7:4.

V neděli se pak hrálo v Senici na Hané. Proti lutínským Tornádům to byl velice jednoznačný zápas, i když první část dopadla pouze výsledem 0:2. Pak se ale Olomouc rozstřílela a tu druhou vyhrála už 7:0. V poslední periodě přidala dalších pět úspěšných tref a utkání ovládla výsledkem 14:2.

Obrázek 2: Rezerva starších žáků po úvodních duelech vede svou soutěž.

Elévové 2011

Elévové měli v plánu čtyři zápasy. A zastříleli si teda pořádně. Nejprve je čekaly přerovské Plameny. Ty ale olomouckému týmu podlehly 1:18. Podobnou, ba dokonce i větší nálož dostal Lipník. Výsledek – 25:3. Velmi vyrovnané bylo potom utkání s Mohelnicí. To dopadlo remízou, ovšem byla to velmi ofenzivní přestřelka – 14:14. V posledním zápase už olomoučtí zase dominovali. Playmakers porazili 24:4.

Obrázek 3: Elévové se ukázali v Přerově.

Juniorky

Dívčí juniorka se prezentovala fantastickým zápasem, kdy naprosto deklasovala Spartu. Už první třetina skončila 9:0. A o úvodní tři branky se postarala jedna střelkyně, Eliška Pešavová. Sparta hned v úvodu druhé třetiny snížila na 1:9, ovšem to bylo vše, na co se v zápase zmohla. Druhá perioda pak přinesla dalších osm branek do sítě domácích, stejně, jako ta třetí. Hattrick zaznamenala taky Gabriela Vaculová a Veronika Mrázková. Šárka Zhébalová a Tereza Hlaviznová si připsaly dokonce čtyři branky. Eva Řeháková měla zase v zápase celkově osm kanadských bodů (2+6). V dalším zápase se utkaly se Světlou nad Sázavou. Duel byl o hodně vyrovnanější, ovšem Olomouc šla do vedení už v první dvacetiminutovce a do konce ho nepustila. Zápas skončil z pohledu domácích 5:8.

Starší žákyně

Starší žákyně měly ve víkendovém programu dva zápasy. Oba s ostravskými týmy. Nejdříve poměřily síly s Vítkovicemi, které v těsném duelu nakonec porazily výsledkem 4:3. Následně se utkaly také s ČPP Ostravou. Přestřelka nakonec vítěze neurčila, finální skóre bylo 7:7.