Juniorky si z mistroství odvezly bronz, k zisku cenného kovu přispěly tři olomoucké hráčky

Reprezentace juniorek odehrála mistroství světa, ze kterého si odvezla bronzové medaile. Na turnaj odcestovaly také tři hráčky FBS Olomouc, jak si v jednotlivých zápasech vedly?

Česko 16:1 Slovensko

Turnaj vypuknul ve středu 8.5., když se Češky utkaly se "sestrami" ze Slovenska. Slovenský florbal je přeci jen pořád na horší úrovni, než ten český a také tak vypadal herní projev týmů. Česko ještě dalo trochu naděje v první dvacetiminutovce, když vedlo pouze 4:1. V následujících třetinách vstřelilo dalších dvanáct branek. Olomoucké hráčky se podíleli na výhře třemi body. Kapitánka vstřelila třetí českou branku. Horčičková, která do utkání vstupovala v roli náhradnice, se také dostala do hry a připsala si asistenci. Zerzánová ve třetí třetině korigovala skóre na 12:1.

Česko 4:1 Švýcarsko

Druhé skupinové utkání mělo jasnou premisou, kterou bylo, že vítěz vyhraje skupinu. Švýcarky byly lehkým outsiderem a předpoklady se naplnily. Hráčky hervatského kříže sice držely strohé vedení 1:0 až do 38. minuty, v tu chvíli ale srovnala Brucháčková. Češky se díky dvěma brankám Lískovcové a jedné brance Klubalové dostaly do rychlého vedení a to si udržely.

Česko 16:2 Lotyšsko

Poslední skupinové utkání bylo pouze formalitou. Lotyšky sice vstřelily první branku utkání, poté ale následovala česká kanonáda. Česká reprezentace vstřelila 16 branek. V utkání zářilo duo s olomouckou stopou, Zerzánová s Brucháčkovou si připsali 4 branky a 5 asistencí. Bodově se prosadila také Hlaviznová, ta asistovala u čtvrté branky.

Česko 2:3pp Finsko

Česká jízda mířila do semifinále, kde se potkaly juniorky s Finskem. Poslední vzájemné měření sil dopadlo remízou. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Prodloužení netrvalo ani minutu, když o postupu země tisícero jezer rozhodla Mila Granlund.

Česko 5:1 Švýcarsko

Juniorky se dočkaly reprízy utkání ze skupiny. Do utkání opět vstupovaly jako favoritky a tentokrát neponechaly nic náhodě. Po dvou třetinách vedly juniorky 4:0, první branku utkání vstřelila tvrdou ránou pod břevno Zerzánová. Švýcarky sice dokázaly snížit, ale na konečném skóre to nic nezměnilo. Česko poté ještě vstřelilo pátou branku do odkryté svatyně.

Tereza Hlaviznová po vyhraném utkání nad Švýcarskem: „Byla to nezapomenutelná jízda. Po semifinále jsme byly zklamané, ale řekly jsme si, že z toho chceme teď vytěžit nejvíc, což se povedlo. Odvážíme si bronz, ale také mnoho zkušeností, přátel a vzpomínek. „

Tereza Hlaviznová o emocích po semifinále: „Bylo velmi těžké se oklepat, padlo i pár slz. Před turnajem jsme si daly ty nejvyšší cíle. Ale když jsme to zpracovaly, tak jsme se dokázaly připravit na utkání o bronz“