639_20240409_081428.jpg

Juniorky si třetí finále v řadě nezahrají, Tatranu podlehly 4:5

Juniorky dotáhly semifinálovou sérii s Tatranem Střešovice do rozhodujícího třetího utkání, které se odehrálo tuto neděli v dopoledních hodinách. Olomouc prohrávala 0:3, ale dokázala díky bleskovým brankám z úvodu poslední třetiny srovnat, nakonec však zápas prohrály a tím skončily sezonu.

Tatran Střešovice - FBS Olomouc 5:4

branky: 3. Lucie Vernerová, 12. Karolína Bláhová, 16. Lucie Vernerová, 50. Lucie Vernerová, 59. Karolína Bláhová - 27. Nela Juráňová, 41. Klára Horčičková, 41. Veronika Mrázková, 60. Tereza Hlaviznová; rozhodčí: Alexander McIntosh - Filip Novák; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 163; zásahy brankářů: Veronika Novotná 14 - Kristýna Keclíková 18; po třetinách: 3:0, 0:1, 2:3

Hororovou první třetinu zažily olomoucké juniorky. Tatran už v 15. minutě vedl 3:0 a olomoucké naděje se pomalu ztrácely.

Ve druhé třetině se hra více vyrovnala a Olomouc se začala dostávat do šancí. Jako první se prosadila Nela Juráňová, které přihrála Zaoralová. Tři minuty před koncem třetiny dostali domácí příležitost trestného střílení, Gocovou vychytala Keclíková.

Opak první třetiny sledovali diváci v pražské hale STODOLA. Olomouc vyhrála úvodní buly a po 23. sekundách snížila Horčičková. Hned další střídání srovnala na 3:3 Veronika Mrázková a zápas začal opět od znova. I přes optickou převahu Olomouce se do vedení dostali opět domácí. Vernerova se dostala k míčku a backhandem uklidila míček do sítě. Olomouc zkusila poslední tři minuty bez brankářky. Bláhová získala míček a přes celé trefila odkrytou svatyni. Juniorky zbraně nesložily a Hlaviznová ještě dala naději do olomouckého klína, když snížila na 4:5. Na více se ale už tým nezmohl.

Komentář trenéra Ondřeje Čočka: „Skvělý zápas, nahoru dolů, my vyrobili pár chyb v první třetině, pak jsme udělali maximum pro vítězství, holky neskutečně dřely, my se snažili něco vymyslet, skoro se to povedlo... Ale sportovně musíme uznat, že sezona dopadla naprosto spravedlivě, po základní části dominantní Chodov si o zlato zahraje s druhým Tatranem, my skončili třetí po základní části i po playoff. Pro nás třetí medaile do sbírky, po předloňském zlatu a loňském stříbru bereme bronz! Ufff, kdo to má??? :-D Pokud mám hodnotit celou sezonu, byla výborná. Jak už jsem psal minule, podařilo se nám skloubit "zkušenost" a mládí, mám neskutečnou radost z našich 2008, které se podařilo adaptovat na juniorský florbal. Pro příští sezonu nás čeká postupná generační výměna, mimo 2005 si i několik hráček ročníku 2006 řeklo o šanci v A týmu, věřím, že se jim podaří udržet výkonnost a v ženách se etablovat. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům za neskutečnou atmosféru a za celoroční podporu, vedení děkujeme za úžasné podmínky, které pro nás vytváří! Holkám z Tatranu i Chodova přejeme krásné zážitky ve finále a těšíme se na přístí sezonu! Málem bych zapomněl!!! Velký dík všem hráčkám!!!!!!!!“