498_20231030_150208.jpg

Juniorky ovládly Prahu, ženy přenocovaly na třetím místě!

Ženská složka sehrála tento víkend tři zápasy. Zatímco co se juniorky vydaly do hlavního města České republiky, tak ženy zůstaly doma a vybojovaly si prozatimní třetí místo.

FBS Olomouc 6:4 Bulldogs Brno

Velmi důležitý zápas pro konečné umístění odehrály olomoucké ženy tuto neděli. Na Čajkarénu dorazily Buldočky z Brna, které před tímto kolem opanovaly čtvrté místo. 

Bulldogs zachytily začátek utkání lépe a prvních osm minut diktovaly tempo. Byla to ale domácí Olomouc, která se poprvé v utkání radovala. Hubáčková získala míček a předložila ho Suchánkové, ta se v souboji tváří v tvář s brankářkou nemýlila a uklidnila tak domácí tým.

Druhou třetinu otevřela brankou Eva Řeháková. Ta využila svých rychlých nohou, obrala obránkyni a brankářku Brna backhandem překonala. Dvou brankové vedení neudrželi domácí ani minutu, Žáková obehrála dvě hráčky a ze středu trefila míček na přední tyč. Momentum se povedlo Brnu využít a přišlo rychlé vyrovnání. O třicet sekund později ale přišlo další pozdvižení pro domácí. Řeháková svojí druhou brankou vrátila vedení do olomouckých rukou. Už to vypadalo, že si Olomouc vedení postráží, ale 17 sekund před koncem třetiny srovnala Veronika Stuchlíková.

Opatrný úvod poslední části ukázal, že zápas může rozhodnout jediná chyba. Byly to domácí hráčky, které si vzaly vedení do své moci. Zerzánová se vytočila na středu a trefila se přesně! V 53. minutě přišla rozhodující branka zápasu, když Řeháková zkompletovala hattrick. Bulldogs ještě dokázali snížit, když si Hlaviznová smolně srazil míček do vlastní branky. Vteřinu před koncem ještě kosmeticky upravila skóre Eliška Pešavová.

Juniorky

Black Angels 1:10 FBS Olomouc

Juniorky si ve svých dvou zápasech zastřílely. V sobotu deklasovaly pražské Black Angles. Zápas rozhodla převážně třetí třetina, ve které Olomouc vstřelila šest branek. V utkání se čtyřmi góly se blýskla Kateřina Stoklásková.

komentář trenéra Ondřeje Čočka:

"BA nás ze začátku dobře presovalo, několikrát jsme se nechali zdvojit v rozích a těžko se dostávali z obranné třetiny. To se nám podařilo zlešeným pohybem překonat a po několika velice pohledných akcích na jeden dotek jsme se dostali do pohodového vedení, což nás opět uspalo k slabému výkonu a Klára v bráně musela vytáhnout několik skvělých zákroků. Důrazný pohovor v šatně zafungoval a v poslední třetině jsme se dostali do hry a v klidu došli pro body."

ACEMA Sparta Praha UNYP 2:8 FBS Olomouc

I nedělní utkání vyšlo lépe pro olomoucké hráčky. Sparta sice po čtyřiceti minutách ztrácela pouze o dvě branky, ale Olomouc ve třetí třetině přidala čtyři góly a bylo po zápase. Čtyři body zaznamenala Kateřina Čočková. Pochvalu za výkon dostala brankářka od trenérů Kristýna Čechová.

komentář trenéra Ondřeje Čočka:

"Až se naučíme jít do zápasu s hlavou na hřišti, budeme skvělý tým. Pokud nám ale mozky zústanou u televize, mobilů a jiných nesmyslů, nemůžeme hrát dobré zápasy. Šest vyloučení v jednom zápase jsem v životě nezažil a doufám, že už nikdy nezažiju, všechna naše byla zasloužená a všechna byla z toho, že se nedokážeme soustředit a nejsme v zápase. Paradoxně právě hra v oslabení nám ale pomohla, naopak přesilovky nám v této sestavě ještě moc nejdou. Sparta nás trochu překvapila pohybem a celkově se její hra od loňska hodně zvedla, nebýt výborných zásahů Kiky, mohlo být skore daleko vyrovnanější."