Juniorky jsou ve čtvrtfinále. Ostatní trápily Hranice

O L O M O U C – Zatímco mužské i ženské áčko už mají po sezóně, ostatní týmy pokračují dál. Vyřazovací boje měly už na programu například také juniorky. Další týmy pokračovaly v klasických ligových zápasech nebo turnajích.

Starší žáci A

„Áčko“ starších žáků se setkalo v uplynulém týdnu se dvěma soupeři. Nejprve ho prověřila Mohelnice, se kterou si ale vcelku jednoduše poradilo. První část sice dlouho nabízela remízový stav 1:1, chvíli před přestávkou se ale FBS dostal do vedení, a to už nepustil. Za další dvě třetiny pak přidal další čtyři úspěšné zásahy a vyhrál 6:1.

Druhý zápas byl vyrovnaný mnohem více. Olomouc šla do vedení 2:0, které ale soupeř těsně po startu prostřední periody dotáhl. V poslední části si ale Olomoučtí udělali tříbrankový náskok, který už šternberský Topgal dokázal stáhnout jen malinko, na 4:6.

Junioři B

Rezerva juniorů se pustila do dvou mačů. V Šumperce, kde se tentokrát hrálo, si nejprve odbyla zápas s Hranicemi. Ty byly ale v duelu lepší. Sice dostaly úvodní branku a po srovnání znovu inkasovaly, jenže do konce první části nakonec dokázaly ještě otočit. Celkově pak nasázet dvanáct branek a vyhrát 12:4.

Z pohledu Olomouckých tak byl mnohem lepší až následující zápas s Prostějovem. Ten byl rozfázovaný na tři úplně odlišné třetiny. Ta první skončila drtivým vítězstvím Olomouce 5:0. Naopak druhá část nabídla jen jednu branku, a to právě do olomoucké sítě. Závěrečná perioda pak dopadla remízou 2:2 a „béčko“ ovládlo duel výsledkem 7:3.

Juniorky

Juniorky o víkendu sehrály dva duely vyřazovací části. O tom prvním jsme informovali v článku o „Sladkém nářezu“. Tentokrát se tedy Olomoučanky vypravily Sportovní haly v Červené Vodě. Jablonné nad Orlicí opět nekladlo příliš velký odpor a hráčky FBS si rozdělily gólové příděly rovnoměrně do všech tří třetin. Každou vyhrály 4:0 a zápas tak dopadl dalším vysokým vítězstvím, tentokrát 12:0. V letošní sezóně se jim tak proti tomuto soupeři velice dařilo. Za čtyři vzájemné duely od něj nedostaly ani gól, zatímco po výhrách 12:0, 22:0, 18:0 a 12:0 mu jich samy nadělily 64.

„První třetina byla z naší strany taková nijaká, pak jsme ale trochu proházeli sestavu a zápas jsme v klidu dohráli. Teď budeme netrpělivě vyhlížet soupeře do dalšího kola,“ komentoval výkon „svého“ týmu trenér Ondřej Čoček. Tím soupeřem nebude nikdo jiný než Bulldogs Brno. S Brněnskými mají olomoucké florbalistky letos vyrovnanou bilanci. Nejdříve je porazily 10:1, v nedávné únorové odvetě jim ale zase doma podlehly 1:3.

Dorostenky

Mladší florbalistky tentokrát hrály pouze jednou. Při nedělním ránu vyjely do Ostravy, kde poměřily síly s Třincem. Ten nekladl odpor. Už během prvních dvanácti minut se hráčky FBS dostaly do vedení 6:0. To v dalších dvou třetinách už volnějším tempem ještě o tři branky vylepšily a zaznamenaly tak hladké vítězství 9:0.

Elévové

Elévové absolvovali v sobotu další ze série turnajů čítajících čtyři zápasy. A byly to divoké přestřelky. Na úvod se v Litovli zrodila prohra 16:18 proti domácím. Následně ale FBS porazil Uničov 24:15. Poté opět prohrál, tentokrát s Hranicemi, které vyhrály 24:19. Nakonec ale zase vyhrál, a to výsledkem 22:12 proti Playmakers Prostějov. „Příležitost dostali hráči, kteří se v sezóně potýkali s častými nemocemi nebo nařízenými karanténami, a hráči s menšími zkušenostmi. Absence florbalistů na trénincích se promítla i do naší hry. Byly tam nevyrovnané výkony, velmi časté individuální chyby, kterých se dlouhodobě snažíme vyvarovat. Našlo se ale i několik světlých momentů, na kterých můžeme na trénincích dále pracovat,“ sdělil k sérii mačů trenér Jan Kratochvil.

Mladší žákyně

Stejně, jako elévové, se i mladší žákyně vydaly na turnajový program. Čekalo je dokonce až pět zápasů. Vše začalo remízou 3:3 s Tornády Lutín. Následně hráčky FBS také podlehly Hranicím, stejně jako Junioři B a Elévové, a to výsledkem 7:3. Stejně dopadl i zápas s Přerovem, ovšem ve prospěch Olomouce. Ta si následně připsala vítězství 4:2 nad Vítkovicemi a den zakončila závěrečným zápasem s FBC Letkou, který opět dokázala vyhrát 7:3.