Juniorky byly ve čtvrtfinále bezchybné, po dvou výhrách postupují do semifinále

Juniorkám začal vrchol sezony. Díky umístění na třetím místě si mohl olomoucký výběr vybrat soupeře do prvního kola. Prst ukázal na ostravské Vítkovice. Týmy se spolu střetly tento víkend. V sobotu potvrdila Olomouc domácí výhodu, v neděli přetlačila soupeřky v prodloužení.

FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:1

branky: 7. Kateřina Stoklásková, 10. Valentýna Zerzánová, 28. Klára Horčičková, 45. Valentýna Zerzánová - 5. Nela Sikorová; rozhodčí: Stanislav Kosek - Jaromír Kubáč; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 67; zásahy brankářů: Kristýna Čechová 17 - Aneta Pavlínová 18; po třetinách: 2:1, 1:0, 1:0

Jako první se do vedení dostaly hráčky hostí. Nela Sikorová natáhla míček ze střední vzdálenosti a rozvlnila síť. Olomouci se povedlo obrátit chod zápasu během pěti minut. Nejdříve se po kombinaci se Zaoralovou prosadila Stoklásková, následně se prosadila z úniku Zerzánová.

Ve druhé třetině se radovali pouze příznivci domácích. Ve 28. minutě odskočila Olomouc o dvě branky. Míček šel po ose Zerzánová, Vaculová, Horčičková, kdy poslední zmíněná navýšila olomoucké vedení.

Ani v poslední třetině se Vítkovice nedokázaly prosadit. Naopak Olomouc dokázala opět odskočit. Zerzánová si dvakrát vyměnila míček s Vaculovou a vstřelila tak poslední branku zápasu.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 4:5p

branky: 13. Bára Slušná, 27. Niki Kalábová, 32. Adéla Částečková, 49. Nela Kubalčíková - 15. Lucie Zaoralová, 32. Nela Juráňová, 34. Valentýna Zerzánová, 37. Valentýna Zerzánová, 67. Lada Hana Logrová; rozhodčí: Adam Daniel - Matěj Veverka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 66; zásahy brankářů: Aneta Pavlínová 20 - Kristýna Keclíková 16; po třetinách: 1:1, 2:3, 1:0, 0:1

V úvodní dvacetiminutovce se prosadily oba celky. Vítkovice se stejně jako v sobotu ujaly vedení jako první. Slušná se zorientovala před brankou a zametla míček do branky. Domácí neudrželi vedení ani dvě minuty a Zaoralová srovnala na 1:1.

Ve druhé třetině padlo pět branek. Vítkovice se poprvé v sérii dostaly do dvoubrankového vedení díky brankám Kalábové a Částečkové. Olomouc ale ještě během posledních deseti minut této třetiny stihla otočit skóre a do šaten šla za vedení 4:3.

Vítkovicím se povedlo vyrovnat ve 49. minutě. Zápas došel až do nastaveného čas. V prodloužení byla šťastnější Olomouc. Lada Hana Logrová vyzkoušela pozornost vítkovické gólmanky a prosadila se střelou o tyč. Olomouc postoupila do semifinále, semifinálový soupeř ještě není známý.