593_20240215_143136.jpg

Juniorky budou dohrávat ve čtvrtek, ženy si v neděli zahrají na umělém povrchu proti Třinci

Na olomouckou Čajkarénu dorazí netradičně ve čtvrtek v rámci dohrávky tým juniorek z Vinohrad. Ty se budou snažit dosáhnout na první body. Ženy v neděli poměří síly s devátým Třincem. Nedělní utkání se odehraje na položeném florbalovém modrém povrchu.

Ženy

FBC INTEVO Třinec

Třinec jakožto nováček soutěže sedí na devátém místě a očkem pokukuje po osmém místě, na které ztrácí čtyři body. V první vzájemném duelu byl Třinec vyrovnaným soupeřem a nakonec prohrál jenom rozdílem dvou branek 2:4. V posledním kole porazil Znojmo, na začátku ledna pokořil čtvrtý Tatran. Třinecké ženy ubránily 13 ze 17 oslabení, proměnily pouze tři přesilovky. Nejproduktivnější hráčkou je Vendula Podsedníková s 11 body.

FBS Olomouc

Olomouc táhne šňůru tří porážek a první čtyřka už není v jejích rukou. Ženy však neskládají zbraně a budou se snažit do posledního dechu. Olomouc si v 18 utkáních připsala 32 bodů a má stejně bodů jako Bulldogs a Tatran. Olomoucké hráčky dokázaly ubránit 14 z 18 oslabení a prosadily se ve 4 přesilových hrách. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Lucie Cholinská s 25 body.

Juniorky

TJ Sokol Královské Vinohrady

Vinohrady jsou otloukánkem soutěže. Prohrály všech 19 zápasů, v prvním vzájemném utkání obdržely od Olomouce 14 branek. Tým má pouze 59% oslabení a 11% přesilovku. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Monika Prokopová s 18 body.

FBS Olomouc

Olomoucké juniorky navázaly na úspěšné předchozí sezony, momentálně se nachází na čtvrtém místě s 45 body, v případě čtvrteční výhry by se dotáhly na třetí Tatran. Olomouc má jako druhá v lize nejméně obdržených branek. Juniorky odbránily 30 z 36 oslabení a vstřelily deset přesilovkových gólů. Nejproduktivnější hráčkou je Gabriela Vaculová s 26 body.

Zápas juniorek začíná ve čtvrtek od 18:30, ženy v neděli vyzvou hráčky Třince od 14:00