Juniorkám začíná playoff, volba padla na Vítkovice

Juniorky se po týdnu volna vrací do florbalového kolotoče. Nejvyšší soutěž juniorek čekají čtvrtfinálové bitvy. Volba padla na Vítkovice, se kterými to má letos Olomouc 1-1. Hraje se na dvě vítězné utkání, první zápas se odehraje v sobotu na Čajkaréně od 15:00. Nedělní odveta se odehraje v Ostravě.

Týmy se spolu utkaly v rámci základní části dvakrát. Obě utkání nepřinesly mnoho branek. Na olomoucké palubovce padly pouze tři branky, když na 2:1 upravila začátkem druhé třetiny Mrázková. V odvetě se Olomouc dokázala prosadit až ve třetí třetině, což stačilo pouze na prohru 2:4.

1. SC Tempish Vítkovice

Vítkovice se umístily na pátém místě tabulky se 46 body. Vstřelily 147 branek a 105 jich obdržely. V osmifinále si Vítkovice poradily s Židenicemi, které porazily 9:4 a 5:4. V základní části měly soupeřky 90% úspěšnost oslabení, což je druhé nejlepší počínání a 32% přesilové hry, což je zařadilo na šesté místo. Nejproduktivnější hráčkou se stala Karolína Simková s 51 body.

FBS Olomouc

Velká část juniorek odehrála většinu zápasů za ženy, které momentálně bojují ve čtvrtfinále. I přesto se mladičký kádr umístil na třetím místě a mohl si tak vybírat, zvolil páté Vítkovice. Olomouc vstřelila 155 branek a obdržela pouze 65 branek, což bylo pouze o branku méně než suverénní Chodov. Olomoucké juniorky udržely 83% úspěšnost oslabení a 34% úspěšnost přesilovek. Nejproduktivnější hráčkou týmu se stala Gabriela Vaculová se 35 body.