Junioři mají první výhru. Dorostenky řádily a mladší žákyně zničily naprosto všechny

Další hrací víkend je za námi a do akce vyjelo kromě mužského a ženského „áčka“ hned dalších sedm týmů, spadajících pod FBS. Junioři se dočkali první výhry, dorostenci naopak stále čekají. Jak si vedl zbytek?

Junioři A

Junioři se v rámci pátého kola své soutěže střetli doma s Torpedem Havířov. Podle očekávání byl zápas ofenzivní přehlídkou s kvantem vstřelených branek. Vše odstartovalo brankou Davida Kotka v sedmé minutě. Domácí se dostali do vedení a v zápase už ni jednou neprohrávali. V Sedmnácté minutě na 2:1 zvýšil Lukáš Vachutka a započal pomyslnou střeleckou soutěž se svým kolegou Jakubem Jurkulákem. Ten zvyšoval o pár minut později na 3:2, ale do konce první třetiny se trefil právě ještě Vachutka a ta tak skončila 4:2.

I v následné periodě tento pomyslný závod pokračoval. Jurkulák, Vachutka, poté Martin Ambrož a zase Vachutka. Na konci druhé části už na tabuli bylo k vidění skóre 9:4. To ale ještě nikdo nevěděl, že nejbrakovější bude až právě poslední část. Junioři nakonec vyhráli 15:7. „V prvé řadě jsem rád za první tři body, které už jsme potřebovali. Je pozitivní, že jsme dali patnáct branek, ale na druhou stranu nás stále trápí množství ztracených balonků. Hráčům ale každopádně děkuji za přístup,“ komentoval zápas trenér Tomáš Hruška.

Jen o den později následovalo opakování duelu s Vítkovicemi. Minulý týden doma FBS prohrál 4:9. Tentokrát duel začal velmi dobře. Honza Mádr se trefil v první a Vachutka hned ve druhé minutě. Nadějné skóre 0:2 ale bylo už v šesté minutě srovnáno. A až do 45. minuty se trefoval pouze a jen soupeř. A střílel o sto šest, protože když Petr Margold vstřelil třetí branku hostujícího týmu, měly jich Vítkovice na kontě už čtrnáct. Po Margoldově brance byla k vidění zlepšená pasáž hry, kdy se trefil ještě Antonín Mikulík a Tomáš Jelínek. Soupeř však opět přidal do kroku a v předposlední minutě završil zápas poslední brankou na 18:6. Junioři jsou nyní v tabulce třetí se šesti odehranými zápasy a třemi body.

Dorostenci A

V neděli 26. září byli v akci také dorostenci. Ti měli na pořadu dne dva mače, a to s brněnskými Gullivers a Hummelem Hattrick. Ani jeden ze zápasů asi neprobíhal zrovna podle představ. Proti Gullivers se hráči FBS trefili poprvé až za stavu 0:12 zásluhou Františka Kužela, který pak vstřelil po sobě ještě další dvě branky a zaznamenal hattrick. Duel ale skončil 3:12. Obdobně pak dopadl u druhý zápas, ve kterém dorost prohrál 12:1.

V lize jsou tedy dorostenci po čtyřech zápasech zatím bez bodu. Další hrací den je čeká v neděli 10. října, kdy se stetnou s týmy Vsetína a Slovácka.

Obrázek 1: Dorostenci na zápasech v Brně.

Dorostenky

Dorostenky čekal hned na úvod těžký zápas se sokyněma z Vítkovic. Zvládly to ale na výbornou. Už v první třetině se dostaly zásluhou Veroniky Mrázkové do vedení 1:0. V druhé části nikdo neskóroval. Klára Horčičková a Lucie Zaoralová poslaly svůj tým do pohodlného stavu 3:0 a i když se jedné ze soupeřek podařilo snížit, Valentýna Zerzánová vsítila a tento výsledek už dorostenky uhlídaly.

Druhý z víkendových duelů se odehrál proti Třinci. Ten nekladl odpor, protože nástup olomouckých dívek v první třetině ho úplně ochromil. První perioda totiž čítala hned pět branek a všechny z toho do sítě Inteva. V druhé části pak padly další dvě, to stejné ve třetí a výsledek 9:0 už zůstal do konce utkání neměnný. Zářila v něm hlavně Gabriela Vaculová, která si připsala pět kanadských bodů za dva góly a tři přihrávky.

V tabulce se nyní nachází po prvních dvou zápasech na prvním místě se skóre 13:1 a šesti body. Za nimi jsou pak druhé Vítkovice. Další střetnutí mají holky na programu v sobotu 9.10., a to proti dalšímu atraktivnímu soupeři z Ostravy a Havířovu.

Obrázek 2: Dorostenky doma úspěšné.

Ženy B

„Béčko“ žen vyjelo k prvním dvěma utkáním do Rožnova pod Radhoštěm, kde se nejdřív střetlo s tamějším 1. FBK Sršnice Rožnov a následně pak s nedalekým Frýdkem-Místkem. Na výsledek s domácím týmem zadělaly ženy už v první polovině utkání, po které byl stav 0:2. Stejně probíhala i druhá část a zápas pak skončil 0:4. S Frýdkem-Místkem to bylo trochu jinačí. Už v sedmé minutě naše florbalistky prohrávaly 0:2. Následně dokázaly snížit, ale do konce třetiny opět inkasovat. Monika Stecová vykřesala jiskru v poslední části mače, ale jednobrankovou ztrátu už ona a její spoluhráčky dotáhnout nedokázaly.

Nyní je ženské „béčko“ FBS v tabulce na třetím místě se skóre 6:3 a třemi body na kontě. Před nimi jsou dva ostravské celky s šesti body. Příštím hracím dnem je sobota 9. října, která nabídne konfrontaci s ČPP Ostrava a Asperem Šumperk

Mladší žákyně

Mladší žákyně měly program jednoznačně náročnější. V neděli 26. září totiž měly na programu hned čtyři zápasy, z nichž první začínal v 8:35 a poslední už ve 12:40. Vstup do sezóny se ale holkám povedl neskutečně parádně. Nejprve „rozbily“ Vikingy z Kopřivnice 12:0. Pak si smlsly na ostravských celcích. Vítkovice porazily 8:3, ČPP 13:7. Třešničkou na dortu pak byla kanonáda 18:1 s Přerovem.

Příští hrací den, který opět čítá čtyři zápasy, je taktéž sobota 9.10. proti FBS budou stát Tornáda Lutín, znovu ČPP a Vikings a na závěr ho prověří Hranice.

Obrázek 3: Mladší žákyně na prvním turnaji suverénní.

Muži B

Mužské „béčko“ předchozí víkend výhru nezaznamenalo, a tak se o to pokusilo nyní. Prvním soupeřem mu bylo „béčko“ Hranic. Ty se dostaly do vedení 2:0 už ve čtvrté minutě, jenže do konce třetiny se Olomouckým podařilo srovnat a dokonce otočit.  Poslední branka padla v 37. minutě na 7:4, tímto výsledkem tedy zápas končil.  V utkání se zadařilo Tomáši Hruškovi, šéftrenérovi organizace. Ten zaznamenal dvě branky.

Další branku Hruška přidal v sedmé minutě utkání proti Válci Český Těšín. Radost z vedení ale trvala jen patnáct sekund. Následně Válec začal opravdu válcovat, Patrik Kolonder z týmu soupeře zkompletoval hattrick a zdálo se, že začíná být zle. Jenže FBS se vzchopil, vstřelil čtyři branky během tří minut a do konce druhé části otočil na 6:5. Kolonder byl pak ale nezastavitelný, k dosavadním třem přesným trefám přidal další dvě, trefil se ještě jeho spoluhráč a trefy Ondřeje Borika a Lukáše Kočiříka nakonec už nestačily. Ve vypjatém vyrovnaném ofenzivním utkání nakonec vítězili hráči Českého Těšína těsně 8:7.

Hanáci se v tabulce nyní nacházejí na osmém místě. Po čtyřech utkáních mají na kontě tři body a skóre 19:29. Nyní si ale oddechnou, zápasové tempo okusí zase až v listopadu, a to proti Sršňům Rožnov a Šternberku.

Muži C

Poslední dospělácká mužská kategorie do sezóny vstoupila nejlépe, jak mohla. Ve dvou zápasech dvakrát brala vítězství. Zápas proti Cannibals Lipník trval přesně hodinu a skončil za stavu 6:3 pro FBS. V druhém utkání, tentokrát proti „béčku“ Mohelnice, šel soupeř sice do vedení, ale Olomoučtí zásluhou Pírka otočili, Pírek následně přidal třetí branku ve třetí části a zápas skončil 2:5 z pohledu domácích. V neděli 10.10. čeká „céčko“ utkání s Bisons Přerov a Postřelmovem. Ligu zatím vede s šesti body ze dvou zápasů a skóre 11:5.