I přes ztrátu s Chodovem zůstává Olomouc na čtvrtém místě, příště však musí akutně bodovat

Olomoucká pohádka se pomalu blíží ke konci to, zda bude se šťastným nebo špatným koncem zjistíme za tři týdny. Čtyři kola před koncem základní části se ženy střetly s Chodovem. V první třetině se Olomouc držela, ale pak čtyřicet minut nedokázala vstřelit branku, a tak prohrála 1:5.

FBS Olomouc - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:5

branky: 6. Tereza Reimerová - 3. Kateřina Kovaříková, 36. Kateřina Kovaříková, 37. Kristýna Vejvodová, 43. Kristína Belicová, 60. Klára Jiříková; rozhodčí: Vladimír Buzický - Dominik Dolejš; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Hana Kuchařová 17 - Jana Christianová 18; po třetinách: 1:1, 0:2, 0:2

První třetina patřila spíše hostujícím hráčkám, i přes herní převahu Chodova však dokázaly domácí hráčky Olomouce třetinu neprohrát. Ve druhé minutě se dostal Chodov do vedení. Chudá našla volnou Kovaříkovou a ta střelou z první otevřela skóre zápasu. Olomouc se nezalekla a o čtyři minuty poté vyrovnala. Reimerová se ke skákajícímu míčku dostala jako první a poslala ho nekompromisně do branky.

15 minut druhé třetiny dokázala Olomouc být vyrovnaným, ne-li lepším týmem. Byl to ale Chodov, který se dostal do vedení. Začátkem 36. minuty se podruhé v utkání prosadila Kovaříková. Kovaříková zažívala velký zápas, protože se podílela i na třetím gólu Chodova, tentokrát přihrála Vejvodové.

Chodov posílený brankami z konce druhé třetiny vstřelil první gól i v posledním dějství. Prontekerová oběhla branku, přihrála do před brankového prostoru, kde stála Belicová. Chodov tak odskočil o tři branky. Oba týmy si připsaly čtyři tresty, žádná přesilovka však nebyla úspěšná. Chodov ještě dokázal minutu před koncem kosmeticky upravit skóre na konečných 1:5.