660_20240621_175027.jpg

Hráči jsou natěšeni na novou sezónu a tvrdě makají, říká Lukáš Kočiřík o letní přípravě mužského áčka

Loňská sezóna je ta tam. Úspěšný divizní ročník nahradí nyní nová zkušenost s Národní ligou, která samozřejmě bude mnohem ostřejším měřítkem. Muži už započali letní přípravu a trenér Lukáš Kočiřík nastínil, jak příprava probíhá.

V jaké fázi je letní příprava? Kdy začala a do kdy bude ještě trvat?

Nacházíme se v přípravném období, které probíhá od května do konce června. Začali jsme úvodním meetingem, kde jsme nastavili pravidla, cíle, představili nové hráče a provedli vstupní kondiční testy.

Jak příprava doposud probíhala? Nastíníte jednotlivé aspekty, na které jste se zaměřovali?

Od samotného začátku přípravy se scházíme jednou týdně v hale, kde se věnujeme specifické kondici a základním principům naší hry. Hráči trénují třikrát týdně, jednou v posilovně, jednou se věnují kondici mimo halu pod vedením kondičního trenéra, a jednou v hale.

V jakém rozpoložení a v jaké kondici se tým nacházel před přípravou? Přeci jen loňská sezóna byla náročná, následovalo nějaké to volno...

Hráči byli dostatečně odpočatí a měli trochu delší volno než minulý rok, ale ne o moc. Kondice hráčů přirozeně klesla během přechodného období, což je normální. Hráči odpočívali, věnovali se jiným aktivitám a koníčkům. Krátká pauza je důležitá pro jejich regeneraci. Nyní jsou však natěšení na novou sezónu a tvrdě makají, aby byli co nejlépe připraveni na start sezóny.

Je znát nějaký viditelný posun v již uběhlém přípravné období?

Především v adaptaci nových hráčů, která proběhla velmi rychle a kvalitně, což svědčí o skvělém kolektivu, který zde máme. Z hlediska kondice jsme zatím neprováděli detailní analýzu, protože výstupní kondiční testy se teprve budou konat.

Kolik hráčů do přípravy nastoupilo? Jednalo se jen o muže, nebo se připojili například i junioři, dorostenci, …

Do přípravy se zapojilo 25 hráčů, včetně brankářů a několika juniorů.

Co tým čeká dále? Jak bude dále příprava pokračovat? Kdy začnou klasické tréninky, jaký bude letní program?

Společně se budeme scházet do konce června. V červenci mají hráči individuální tréninkové plány a opět se setkáme na začátku srpna, kdy nás čeká CZECH OPEN, pohár a klasický tréninkový proces, který probíhá celou sezónu, tedy třikrát týdně.