Hanáci úspěšně navázali na páteční výhru. S Mohelnicí to ale nebylo jednoduché. Béčko dvakrát padlo

Listopad se chýlí ke konci, sezóna ale zdaleka ne. Muži se podruhé za tento víkend pustili do domácího souboje, tentokrát proti Mohelnici. Těžký souboj nakonec zvládli a připsali si další tři body. Po delší době si zahrála taky rezerva, která v doma dvakrát padla.

FBS OLOMOUC – FBC MOHELNICE 4:3

Branky: 4. Macháček, 16. Jelínek, 37. Kopelec, 42. Skoupil – 16. Šalda, 19. Šalda, 20. Procházka
Zásahy brankářů: Martin Navrátil 29 – Jan Hampl 23
Rozhodčí: Lukáš Minarčík – Petr Holan
Vyloučení: 3:4, využití: 2:2
Diváků: 147

Utkání mělo z olomouckého pohledu velice dobrý start. Ve čtvrté minutě šel soupeř do čtyř a po chvíli přesilovou hru využil Igor Macháček, který otevřel skóre tohoto utkání. Další branka přišla až v šestnácté minutě, soupeř dokázal využít přesilovku, která následovala po faulu Adama Procházky. Olomoučtí ale odpověděli nejlépe, jak mohli. Tomáš Jelínek totiž ještě v téže minutě, pouhých pětadvacet sekund po srovnání, dělovkou opět poslal svůj tým do vedení.

Závěr první periody naopak Olomoučtí nezvládli vůbec. Nejdříve fauloval Jan Kratochvil a Mohelnici trvalo pouhé dvě sekundy, aby utkání srovnala. No a v poslední minutě se prosadila znovu, takže si vzala vedení na svou stranu a do kabin se šlo za stavu 2:3. V počátku druhé dvacetiminutovky byl soupeř vyloučen, ale Olomouc nedokázala přesilovku využít.

Až ve 37. minutě mohlo početné domácí publikum opět slavit. Bohdan Kopelec vyrovnal na 3:3. A jen minutu a půl poté napálil Novák tyčku soupeřovy branky. Rozhodnout musela poslední perioda. Ta byla celkově trochu vyhrocenější. Už v její první minutě soupeř fauloval, Tomáš Skoupil pak z pravého křídla poslal ránu za záda hostujícího gólmana. A z hole kapitána to byl gól vítězný, i přestože si oba týmy ještě jednou vyzkoušely přesilovou hru, další branka už nepadla. Olomouc tedy zvítězila i podruhé v rámci tohoto víkendu, tentokrát 4:3.

„Bylo to krásné, rychlé a divácky atraktivní utkání. Mohelnice přijela skvěle připravena a ukázala, že je právem na vrchních místech tabulky. Škoda, že jsme dnes těžko proměňovali šance, kterých zejména v druhé polovině druhé třetiny bylo více než dost. K tomu čtyři nastřelené tyčky a drama do posledních sekund bylo na světě. Naštěstí jsme nepanikařili a pohlídali si konec zápasu,“ komentoval duel vedoucí týmu Karel Stehlík.

Další duel sehraje Olomouc v sobotu 2. prosince v SH Paskov, kde se utká s týmem PASKOV SAURIANS. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Muži B

Na palubovce v SH SŠP Rooseveltova se představilo béčko. V prvním duelu šel ve dvanácté minutě do vedení Droždín. Ještě ve stejné minutě pak srovnal Tomáš Hruška, ale soupeř do konce třetiny znovu odskočil do vedení. To ještě navýšil ze startu druhé části, jenže na jejím konci se prosadil Vladimír Žižlavský a znovu Hruška, čímž se zápas srovnal. V poslední třetině ale soupeř znovu odskočil, a po využité početní výhodě vedl už 5:3. Skóre pak dokázal už jen kosmeticky upravit Tomáš Doubek, který snížil na 4:5.

Druhé měření sil nabídlo více branek. Bohužel ale už první třetina ukázala, kdo bude mít v zápase navrch. Kostelec na Hané se prosadil hned pětkrát, zatímco Olomouc neskórovala. To se jí povedlo až ve 21. minutě, předtím ale znovu pálil přesně protivník. V poslední třetině ještě zabraly oba týmy, Kostelec se prosadil třikrát, FBS čtyřikrát. Ve výsledku z toho ale vyplynula olomoucká prohra 5:9.