Hanáci doma porazili Saurians a osamostatnili se na čele, béčko otevřelo sezónu jednou výhrou

Divize o víkendu pokračovala již svým třetím kolem. Olomouc hostila těžkého soupeře, do Čajkarény dorazili Saurians. Slezané ale nezvládli úvod a Hanáci si vedení uhlídali až do konce. Po výhře se stali jediným týmem, který ještě letos neztratil body.

FBS OLOMOUC – PASKOV SAURIANS 9:6

Branky: 4. Tomáš Jelínek, 5. Jakub Godla, 10. Jakub Jurkulák, 21. Bohdan Kopelec, 29. Jakub Godla, 33. Bohdan Kopelec, 42. Tomáš Jelínek, 48. Matěj Pecha, 58. Jakub Godla - 19. Petr Šomodi, 28. Martin Ulman, 36. Daniel Filip, 44. Daniel Filip, 56. Daniel Filip, 57. Adam Sikora
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 6 – Vojtěch Kořínek 18, Tomáš Stopka 2
Rozhodčí: Stanislav Kosek – Jaromír Kubáč
Vyloučení: 3:0; využití: 0:2
Diváci: 72

Na rozdíl od utkání v Mohelnici si tentokrát Hanáci vstup do utkání pohlídali. Už v průběhu čtvrté minuty totiž Tomáš Jelínek poslal střelou pod nohu brankáře Olomouc do vedení. A přesně třicet sekund poté už slavili muži z Olomouce podruhé, když se prosadil Jakub Godla. Neuběhlo ani deset minut a ke střelcům se přidal další Jakub, Jakub Jurkulák. Paskov dokázal ještě snížit po dorážce z předbrankového prostoru, první třetina ale byla z pohledu Olomouce parádní.

Na to, co v úvodním dějství začalo, Hanáci navázali v části druhé. Tentokrát dobře dorážel Bohdan Kopelec. Paskov dokázal snížit ještě před tím, než se zápas přehoupl do druhých třiceti minut, ale na jeho branku Olomouc odpověděla dvakrát. Druhý zářez si připsali Godla s Kopelcem. Hosté pak ještě dokázali využít přesilovou hru, ale do posledního dějství odcházeli s tříbrankovým náskokem domácí.

Závěrečná perioda přinesla další kanonádu. Opět ji započalo FBS, tentokrát znovu Jelínek. Saurians rychle odpověděli a mohli stáhnout ještě víc, ale neproměnili nařízené trestné střílení. A tak si míč vzal Matěj Pecha, který svou trefou vyhnal z branky gólmana hostů. Paskov pak v poslední pětiminutovce ještě dvakrát rychle stáhnul a chtěl utkání zdramatizovat. Definitivní tečku ale přidal Godla, který tak zkompletoval hattrick a uzavřel na konečných 9:6. Olomouc si tak i ve třetím zápase sezóny připsala tři body a zůstává jediným týmem Divize E, který zatím neztratil ani jeden bod.

Další duel sehraje FBS v neděli 1. října na palubovce 1. MVIL Ostrava. Úvodní buly je naplánováno na 18 hodin.

B-tým

První dva duely v sezóně si odbyl i rezervní tým. Ten se nejdříve utkal s Šumperkem. Do vedení ho už v osmé minutě poslal Martin Czyž, ale soupeř po chvíli srovnal. Ve druhé třetině Asper inkasoval hned třikrát, a to z holí Viléma Skyby, Patrika Lišky a Tomáše Pírka. Těsně před koncem pak Šumperk ještě znovu stáhl. V posledním dějství se prosadil už jen Jan Roletzky, který tak dal výsledku výslednou podobu 5:2.

Zápas s Hranicemi měl dost odlišný průběh. Béčko Hranic se prosadilo v úvodní třetině dvakrát a dostalo se tak do vedení, které už nepustilo. Pírek sice na začátku druhé třetiny snížil, ale Hranice odpověděly. V poslední části si připsaly další dva góly, na konci ještě Roletzky kosmeticky upravil. I druhé utkání tak dopadlo výsledkem 2:5, ovšem Olomouc tentokrát nezvítězila.