Hanáci dali zapomenout nezdaru s Hlukem a opět vyhráli

Předposlední kolo základní části a poslední zápas v Čajkaréně. Muži zakončili základní část domácím zápasem se Vsetínem a příště už je čeká jen výjezd do Slavkova. Valachy porazili hlavně díky silné druhé třetině.

FBS OLOMOUC – FLORBAL VSETÍN 8:2 (2:1, 6:1, 0:0)

Branky: 11. Tomáš Jelínek, 14. Jiří Novák, 28. Jiří Dolejší, 30. Igor Macháček, 33. Vít Friedl, 37. Tomáš Jelínek, 39. Jiří Dolejší, 39. Tomáš Jelínek - 12. David Lisztwan, 30. Ondřej Malý
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 22 - Lukáš Matocha 26
Rozhodčí: Lukáš Axmann – Radek Šiška
Vyloučení: 3:4, využití: 1:0
Diváci: 78

Po týdnu odpočinku se Hanáci opět naladili do zápasového tempa. V neděli večer si zahráli poslední domácí utkání základní části. Utkali se proti Vsetínu, který už v sezóně venku porazili. Zápas brankově otevřel až v 11. minutě Tomáš Jelínek, který se prosadil střelou z pravého křídla. Trvalo to ale jen minutu a půl, a radovali se také Valaši. Ale po necelých dvou minutách hosté chybovali v rozehrávce, čehož využil Jiří Novák a vrátil Olomouci vedení.

Druhá třetina začala několika vyloučeními. Nejdříve musel za katr Kryštof Hrabík, následoval Jan Kratochvil, a pak i Tomáš Skoupil. Všechny tři tyto vyloučení, i část herní situace 3 proti pěti, ale Hanáci zvládli s přehledem a neinkasovali. Naopak, ve 28. minutě zvýšil Jiří Dolejší na 3:1, a jen minutu a dvě sekundy poté se prosadil také Igor Macháček, který zužitkoval dobré šance, kterou mu připravil Jelínek.

Sedm vteřin před polovinou utkání vstřelil druhou branku soupeř, ale FBS to nemuselo dlouho mrzet, protože ve 32. minutě už zvedal ruce nahoru, po teči střely Bohdana Kopelce, Vít Friedl. Protivník pak musel dvakrát po sobě na trestnou lavici, takže měla Olomouc minutu přesilovky 5 na 3. Tu sice nevyužila, ale po návratu jednoho z florbalistů už se v klasické přesilovce prosadil Jelínek.

A to stále nebylo všechno. Podruhé se trefil ještě ve 39. minutě Dolejší, a jen pět sekund po této brance, už se z hattricku radoval Jelínek. Stav po druhé třetině tak byl 8:2 ve prospěch domácího týmu. Třetí třetina přinesla ještě dvě vyloučení hostujících hráčů, několik šancí, ale gól už nepadl. Olomouc tak nad Vsetínem vyhrála 8:2.

„Dneska jsme po prohře v utkání s Hlukem rádi za klidný průběh a tři body. Opět nám to ukázalo věci, na kterých chceme ještě před začátkem play-up pracovat, ať jsme opravdu připraveni,“ komentoval po zápase s Valachy vedoucí mužstva Daniel Tichý.

Další duel sehraje Olomouc v sobotu 17. února v SH ZŠ Slavkov, kde se utká s tamějším týmem FBC DESTILA. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.