FBC Ostrava vyřadila ženy z play-off. Jak probíhala poslední dvě utkání?

O víkendu 11. a. 12. března se ženský kádr Radka Řeháka utkal v rámci čtvrtfinále play-off Extraligy žen s loňským mistrem, FBC Ostrava. Soupeř i přes velkou snahu domácích oba duely dovedl do vítězného konce, čímž Hanačky vyřadil z play-off. Jak třetí a čtvrté utkání probíhalo?

Třetí duel s loňským mistrem byl pro diváky napínavou podívanou. Hanačky ukázaly sehranou hru a daly svým soupeřkám pořádně zabrat. Během první poloviny zápasy inkasovaly pouze jeden gól, a to od Paulíny Hudákové v třetí minutě. Těsně před koncem druhé třetiny pak stav díky Zuzaně Hubáčkové vyrovnaly na 1:1!

V poslední části utkání převzala na chvíli otěže Ostrava, které se podařilo dvakrát za sebou skórovat. Hanačky na sebe však nenechaly dlouho čekat a gólem Lucie Cholinské v padesáté šesté minutě náskok snížily na 2:3. Dvě minuty před koncem ale soupeř utvrdil svou výhru čtvrtou brankou, načež již Hanačky nestihly reagovat. Utkání tedy skončilo i potřetí výhrou FBC Ostrava, tentokrát za stavu 4:2.

Hráčkou utkání se stala gólmanka Nikola Dlouhá. Její a trenérův názor na tento zápas si můžete pustit zde: https://www.youtube.com/watch?v=N3YmQ8RV5-c

V posledním duelu se FBC Ostrava ujala vedení na začátku první třetiny, a to 2:0. Hanačkám se gólově tentokrát moc nedařilo, neboť jediná branka ve prospěch Olomouce byla nechtěně vstřelena soupeřkou Veronikou Rybičkovou na začátku třetí třetiny.

Po vyrovnaných čtyřiceti minutách utkání, kdy Hanačky horlivě chránily bránu Nikoly Dlouhé se soupeřky začaly prosazovat. Nejprve skórovala Linda Pudišová, čímž zvýšila náskok na 3:1. Poté byla vyloučena z domácího kádru Gabriela Vaculová, čehož Ostrava využila a opět zvýšila vedení. Hned o minutu později se prosadily znovu a naneštěstí pro Olomouc následovalo vyloučení Karolíny Šablaturové a Zuzany Hubáčkové. Loňský mistr tak ve hře pět na tři obratem vstřelil poslední, šestý gól.