Fantasie! Muži vyhráli v Bohunicích a jsou krok od Národní ligy

Třetí zápas vyrovnané série Olomouc versus Hornets Brno přinesl znovu fantastickou podívanou. Hanáci měli soupeře dvě třetiny tam, kde potřebovali. Bohunice se ale v poslední fázi vzchopily a nasázely rovnou pět branek. Třikrát dokázaly snížit na rozdíl jediného gólu. FBS si ale zápas zkušeně pohlídalo, vyhrálo, a na postup do vyšší ligy už mu schází jediné vítězství.

HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ – FBS OLOMOUC 6:7 (1:2, 0:2, 5:3)
Branky: 17. Marek Zapletal, 43. Jiří Hájek, 48. Jan David Šamánek, 53. Vincent Drápal, 56. Kryštof Kopečný, 59. Tomáš Ručka - 13. Igor Macháček, 19. Tomáš Štrbák, 32. Tomáš Jelínek, 40. Jan Kratochvil, 43. Tomáš Jelínek, 54. Bohdan Kopelec, 56. Tomáš Jelínek
Zásahy brankářů: Bořek Králík 13 - Patrik Antoniazi 19
Rozhodčí: Pavel Rochovanský – Martin Hudeček
Vyloučení: 1:2, využití: 0:0
Diváci: 143

Zápas v Brně začal ve vysokém tempu, a navíc za podpory dobré divácké kulisy, a to od fanoušků obou týmů. Olomouc potkal první problém už v 5. minutě, kdy šel za držení pykat Jan Slaběňák, FBS se s oslabením ale jednoduše vypořádalo. A už ve 13. minutě Hanáci poprvé slavili. Chvíli po šanci Hornets se na druhé straně prosadil Igor Macháček a otevřel tak skóre duelu. Gól padl po tyčce Matěje Pechy, od které se míček odrazil právě k Macháčkovi, který už jen lehce doklepl. Netrvalo to ale dlouho a soupeř srovnal umístěnou střelou na zadní tyčku. Avšak Hanáci nemuseli smutnit, protože jen o minutu a půl později se napřáhl ze střední vzdálenosti Tomáš Štrbák a vyslal míček přímo pod víko. První třetina tak skončila vedením Olomouce 2:1.

Právě Štrbák chvíli po startu druhé půle fauloval, ani tentokrát ale faul Bohunice nepotrestaly. Přesně v polovině hrací doby odpískal sudí trestné střílení proti brance Olomouce, v ní ale opět čaroval hanácký fantom Patrik Antoniazi, který nájezd soupeře bez problémů zlikvidoval. A jak se říká, nedáš=dostaneš. Jen minutu poté se už totiž radovalo znovu FBS, kdy po hezky sehrané standardce od mantinelu uklidil míček do branky Tomáš Jelínek. A to ještě nebyl konec, 59 sekund před koncem nachystal Pecha Janu Kratochvilovi parádní kros, který Kraty jednoduše využil a poslal FBS do tříbrankového vedení.

Zdálo se, že vše funguje, jak má, a že si Olomouc jde jasně pro další vítězství. Ale už 3. minuty po startu poslední fáze se prosadil Šamánek, který snížil na 2:4. Naštěstí to trvalo jen 14 sekund, než Hanáci odpověděli. Do protiútoku dva na jednoho vyběhl Macháček, který skvělým pasem našel Jelínka, a ten nabídnutou šanci nezahodil. Do pár minut ale soupeř opět snížil. Pak musel jít do čtyř, což ale olomoučtí nevyužili, a v čase 52:55 se opět soupeř dotáhl na rozdíl jediné branky.

Bylo zaděláno na obrovské drama, a to taky přišlo. Olomouc ještě naštěstí rychle odpověděla, trvalo to jen 19 sekund a Kopelec zvýšil na 4:6. O dvě minuty později byl však stav opět nastaven na rozdíl pouze jedné branky (5:6), ale ještě v téže minutě se potřetí prosadil Jelínek z dorážky. A ani to ještě nebylo vše. Minutu a 54 sekund před koncem dokázal soupeř ještě jednou překonat Antoniaziho a potřetí v třetině se dotáhnout na rozdíl jediné branky. Vytoužené srovnání už ale nepřišlo, Olomouc dokázala soupeře na jeho palubovce přetlačit a vyhrát 6:7.

„Další těžký zápas je za námi. Dnes jsme vydřeli důležitý druhý bod a zítra se budeme snažit sérii ukončit. Kluci od dnes začátku ukázali, že druhé utkání z Olomouce je zapomenuto a předvedli výkon, který jsme chtěli. Děkuji soupeři, a hlavně našim divákům, kteří nám dnes udělali téměř domácí prostředí,“ komentoval duel trenér Lukáš Kočiřík.

Další zápas v sérii se odehraje již v neděli 30. dubna ve stejné hale, opět od 18:00. Pokud Olomouc zvítězí, vyhraje i celou sérii a postoupí do vyšší soutěže. Pokud by zvítězilo Brno, rozhodne se v pátém duelu na palubovce v Čajkaréně. Na dnešní utkání opět vyjíždí klubový autobus a to opět v 15:00 od Terna.