Elévové a mladší žákyně drtili soupeře. Nezadařilo se mužům „C“

O L O M O U C – Nový hrací víkend nenabídl tolik zápasů. Covid-19 vyřadil ze hry ženské „áčko“ a přeloženy byly i další utkání některých mladších kategorií. Nakonec se tedy kromě hlavního mužského týmu dostaly do hry jen čtyři další týmy FBS.

Muži C

Mužské „céčko“ nemělo úspěšný víkend. Zaznamenalo dvě prohry, a obě byly dost vysoké. Nejprve se utkalo s přerovskou Piranhou. Ta si v první třetině vytvořila pohodlný čtyřgólový náskok. I přestože další dvacetiminutovka dopadla nerozhodně 2:2, v té poslední přidali hosté další tři góly a FBS tak padl v poměru 4:9. S Kostelcem na Hané to bylo podobné. Nejprve dal soupeř v první části pět branek, zatímco Olomoučtí jednu. Hosté jich pak nastříleli celkem jedenáct, zatímco domácí opět jen čtyři.

Juniorky

Dívčí juniorský tým naopak úspěšný byl. Sehrál jen jedno utkání, ovšem s těžkým soupeřem z Vítkovic. Ve druhé minutě tým poslala do vedení Klára Horčirková. O několik minut později pak navýšila Veronika Mrázková. Vítkovické florbalistky ale do první pauzy ještě dokázaly srovnat. V podobném sledu byla i druhá třetina. Nejdříve navýšila Gabriela Vaculová, pak se prosadila Šárka Zhébalová a následně soupeřky zase srovnaly. Rozhodující gól tak vstřelila ve 42. minutě Valentýna Zerzánová.

Mladší žákyně

Neskutečných pět zápasů v hracím dni pak měly na programu mladší žákyně. Ty nejprve rozebraly Přerov 10:3. Následoval souboj s ČPP Ostrava, ten nakonec zvládly domácí Olomoucké florbalistky, přestože se hrálo v Ostravě. Konečný výsledek – 7:4. Ještě těsnější byl zápas s Kopřivnicí, ta nakonec podlehla 2:5.  Vítkovice daly holkám taky pořádně zabrat, ovšem i ty nakonec padly (3:4). Páté vítězství si hráčky FBS připsaly proti Letce Toman Finance Group. Tu porazily v poměru 9:2.

Obrázek : Mladší žákyně na turnaji.

Elévové

Program olomoucké „U12“ odstartovalo „derby“ s „U11“. „Dvanáctka“ ho zvládla s přehledem, když vítězila 13:7. Následně ještě větším rozdílem porazila Tornáda Lutín (15:3). Střelecky nejatraktivnější byl pak souboj s Přerovem, který domácí hráči vyhráli 21:9. Čtvrtou výhru si pak připsali proti Uničovu (19:4).

Komentář trenéra (Jan Kratochvíl): Hráči nebyli rozdělení podle ročníků 11 a 12, ale rovnoměrně do obou týmů a posíleni z řad přípravky. Jsme rádi, že jsme herně převyšovali soupeře, a také že se u hodně hráčů ukázal velký pokrok oproti předchozím turnajům. Malou kaňkou na jinak skvělém výkonu byl poslední zápas, ve kterém se už projevila únava. Děkujeme všem hráčům a rodičům za pomoc při pořádání.

Obrázek 2: Tým elévů na domácím turnaji.