652_20240508_124354.jpg

Elévky a mladší a starší žákyně se vydaly na Czech floorball champs

Tento víkend se v Praze konal Czech floorball champs, pro nás již tradiční turnaj, kde se setkávají týmy z celé ČR.

Elévky

Minulý víkend v sobotu a v neděli se elévky FBS Olomouc na pozvání pořadatele zúčastnily neoficiálního MČR ve své kategorii.

Po třetí v řadě nastalo zatím nejvážnější měření sil. Stálá sestava posílená kamarádkami z Lutína se velmi rychle dostala do zápasového tempa. Po poměrně jasné výhře nad Českými Budějovicemi 10:4 turnaj pokračoval ostřejším soubojem s pozdějším finalistou turnaje Black Angels s výsledkem 7:4. První den turnaje jsme uzavřeli výhrou 7:0 nad týmem Kadaně.

Následovala brzká večerka, věděli jsme, že karty ohledně finále se budou rozdávat až druhý den. Rozjeté elévky ale smázly týmy Chodova a Bohemians 9:2 a 9:1. S tradičními soupeři olomoucké ženské sekce FBS to tedy vyšlo, stejně jako krásné finále znovu s tradičním rivalem, i když tentokrát byli Bleci tvrdším oříškem, ale hlavně férovým a technickým, přesně tak, jak nám to vyhovuje. Přes fantastické nasazení soupeře jsme konečně dosáhli na výhru na velkém turnaji ve své kategorii. Velký dík patří starším žákyním FBS Olomouc i rodičům za fantastickou atmosféru utkání, kdy všichni pražští domácí byli převálcováni nejen na hřišti, ale i našimi fanoušky na tribunách.


Mladší a starší žákyně

Jelikož se na turnaj přihlásily pouze 2 týmy mladších žákyň, tak tato kategorie nakonec nebyla otevřená a jedinou možností, jak si zahrát, bylo přihlásit tým do starších žákyň. A jelikož starší žákyně na tento turnaj jet neměly, tak jsme se rozhodli udělat smíšený tým mladších a starších. Tyto holky posílily ještě 4 hráčky z Lutína.

První hrací den se nevydařil úplně podle představ. Byl spíše o poznávání se vzájemně, ať už hráček, které spolu běžně nehrají, tak i trenérsky. A pro mladší hráčky to bylo seznámení se s pětkovým florbalem. Většina neměla ještě žádnou nebo jen malou zkušenost s velkým hřištěm.

Bulldogs Brno – FBS Olomouc 5:2

FBS Olomouc Florbal Chodov 1:9

Bivoj Litvínov – FBS Olomouc 10:1

Na neděli se holky naladily společnými tanečky do dobré nálady. Řekly jsme si nějaké pokyny k tomu co dělat jinak než včera a nastoupily odhodlaně do dalšího zápasu.

Ten se nám konečně vydařil. Holky si nahrávaly, bylo k vidění spousta pěkných akcí a i přesilovka se vydařila na jedničku. Všechny hráčky šlapaly na 100%. V posledním zápase skupiny nám chyběl krůček. Navíc přišla 2 vyloučení a soupeř měl v závěru utkání viditelnou převahu.

FBS Olomouc – Meťák ČB 5:3

Florbal Chomutov – FBS Olomouc 6:4

Čekal nás tedy boj o páté místo s ČB, které jsme už jednou porazily. Zápas se holkám povedl. Dařilo se jim i v zakončení, a tak jsme se na konci nemusely strachovat o výsledek a mohly si vychutnat závěrečné odpočítávání elévek, které holkám celý zápas fandily.

FBS Olomouc – Meťák ČB 7:3

Závěrem bych chtěla holkám moc poděkovat za turnaj. Starším hráčkám za podporu a cenné rady mladším, kapitánce Lucce za udržování dobré nálady a motivace do každého dalšího zápasu. Velmi bych vyzdvihla perfektní, obětavý, a hlavně stabilní výkon gólmanky. A také bych chtěla pochválit všechny mladší hráčky, které makaly a bojovaly bez respektu o každý míček.