437_20230524_155530.jpg

Dorostenky přivezly ze švédského turnaje zlato, juniorky bronz!

Kádry juniorek a dorostenek se zúčastnily turnaje Kalmarsund Cup ve Švédsku. Juniorky se snažily po loňské výhře obhájit zlato, nakonec ale obsadily třetí příčku a přivezly tak bronz. Dorostenky však překvapily svým skvělým výkonem a staly se vítězkami ve své kategorii! Jak celý turnaj probíhal?

Družstva dorostenek a juniorek se stejně jako v loňském roce zúčastnili velkého mezinárodního turnaje Kalmarsund Cup ve Švédsku. Zatímco juniorky jely obhajovat loňské zlato, dorostenky chtěly především sbírat zkušenosti. Vše ale nakonec dopadlo trochu jinak, juniorky prošly základní částí bez ztráty bodu se třemi výhrami, v semifinále ale nestačily na Lindas Waves a obsadily tak třetí místo. Přesto mohou být se svým vystoupením na turnaji nadmíru spokojené, v základní skupině porazily velkokluby jako Pixbo Wallenstam, Täby FC a i zástupce hostitelského města CL98IC.

„Zkušenosti, které v těchto zápasech posbíraly jsou k nezaplacení a holky opět prokázaly, že patří mezi špičku své kategorie. Ani porážka v semifinále není žádnou ostudou, hráčky Lindas Waves ve své základní skupině porazily Bohemians Praha a remizovaly s Chodovem!“ říká trenér Ondřej Čoček.

V kategorii dorostenek bylo záměrem prověřit mladé hráčky nově vybudovaného týmu a s pomocí zkušených děvčat z ročníku 2006 vyzkoušet, co se v mladších kategoriích naučily. Nebyly kladeny žádné větší výsledkové cíle, a o to větší bylo překvapení, jak se hráčky prezentovaly! Postupně porazily družstva Huddinge, Pixbo i Häljarps a prohráli pouze s Bulldogs Brno.

„Ve všech zápasech se zapojily všechny hráčky ze soupisky, hráli jsme na 4 útoky a 3 obrany, což pro trenéry i hráčky není úplně snadné, ale holky to zvládly skvěle. V semifinále jsme narazili na Engelholm, Švédky vedly po gólu, který nám vstřelily v naší přesilovce, ale nám se podařilo vyrovnat a brankou v poslední vteřině po neskutečné střele Váji Zerzánové přímo do „šibenice“ jsme zápas otočili. Ve finále jsme se utkali s Bohemians Praha, zápas víceméně kontrolovali a vedli 3:0. Soupeř trochu zdramatizoval závěr, kdy jsme zakombinovali sestavou, ale vítězství jsme udrželi a přivezli si domů zlaté medaile!“ raduje se trenér.

Jak se letošní turnaj lišil od loňského? „Oproti loňskému roku nabral turnaj na kvalitě, zápasy byly těžké a vyrovnané, spolu s ostatními českými trenéry jsme ho po všech stránkách hodnotili velmi pozitivně. Martin Forman se jako hlavní pořadatel opravdu snaží neustále vše vylepšovat a posouvat, například oproti loňsku nám ubylo přejezdů mezi halami a téměř vše jsme tak odehráli v obrovském městském sportcentru,“ těší zpětně kouče.

„V letošním roce jsme měli zajištěno ubytování v hotelu na poloostrově kousek od malebného historického centra města, takže jsme ve volných chvílích navštívili nejen „starý“ Kalmar, ale podívali se i do místní pevnosti, prošli se po přístavu a samozřejmě zavítali do obou místních nákupních center. Strava byla ještě lepší než v loňském roce! Bohaté snídaně, chutné obědy i večeře servírované na švédský způsob,“ hodnotí trenér Ondřej Čoček.

Celá akce by se neobešla bez sponzorů, kterým patří velké poděkování. Jedná se zejména o IP systém, nápoje od společnosti Bohemsca, Autobusy Konečný a další, kteří FBS Olomouc umožnili tento turnaj absolvovat.

A jak to bude příští rok? „Pomalu se již plánuje další ročník, na který bychom rádi zavítali nejen se staršími hráčkami, ale chtěli bychom zkusit obsadit i nejmladší kategorie – elévky a mladší žákyně, pro které by bylo srovnání se světovým florbalem neskutečným zážitkem a obrovskou zkušeností,“ říká trenér.