Dorostenecké „áčko“ konečně vyhrálo. Muži C a dorostenky vedou své soutěže a mladí žákyně jsou k nezastavení

O výsledcích hlavního mužského a ženského týmu jsme váš již informovali. Během víkendu ale sehrála další zápasy celá řada dalších týmů FBS. Dorostenci poprvé vyhráli, zatímco jejich béčko soupeře rozstřílelo. Mladší žákyně zase nenašly přemožitele. A co ostatní?

Dorostenci A

Mladé florbalisty v neděli čekaly další dva zápasy v 1. lize dorostenců. Tentokrát vyjeli na vsetínský Lapač, kde je čekal domácí Vsetín a také Slovácko. Duel proti domácím začal rychlou brankou Tomáše Jelínka už ve třetí minutě. Vsetínu se ale podařilo otočit stav ve svůj prospěch ještě do konce první části. Ve druhé se prosadily oba týmy, a tak bylo utkání stále velmi těsné a vyrovnané. Poslední perioda nabídla další čtyři branky. Vše se zdálo bledé za stavu 5:2, ale FBS dokázal snížit na 5:4. Vyrovnání už však nepřišlo, a tak se dorostu body nepovedlo zapsat ani na pátý pokus. „Poprvé jsme díky košovému systému soutěže hráli ve třetím koši. Byli jsme proto v zápase se Vsetínem mírným favoritem. Kluci ale soupeře trochu podcenili, a hlavně spálili obrovské množství šancí. Vsetín nás za naše chyby trestal a porazil nás, což byla veliká škoda. Prohra, se kterou se nepočítalo,“ sdělil k zápasu trenér Tomáš Hruška.

Co se ale nepovedlo se Vsetínem, povedlo se v následujícím mači se Slováckem. Olomoucký dorost od začátku dominoval a ve 36. minutě už vedl 5:0. Soupeř sice dokázal nebezpečně snížit na 5:3, ale stejně, jako v předchozím utkání dokázali Hanáci dvakrát skórovat v poslední minutě a Tomáš Jelínek svým třetím gólem upravil na konečných 7:3. „Se Slováckem jsme opět byli favority. Od začátku jsme určovali tempo hry, jednoznačně jsme vedli, a ačkoliv soupeř měl nějaké možnosti, gólman Honza Blecha všechno pochytal. Až ke konci těch chyb z naší strany bylo už příliš velké množství, tudíž ke konci dával góly soupeř. Zápas se lehce zdramatizoval, ale konec jsme si pohlídali a kluci poprvé v sezóně vyhráli,“ hodnotil druhý zápas Hruška kladně.

Dorostenci B

„Béčko“ dorostenců FBS mělo v plánu teprve třetí a čtvrté utkání 7. skupiny 2. ligy dorostenců. V minulých dvou kolech se mu zadařilo a získal plný počet bodů. Tentokrát to vypadalo, že v nastaveném trendu bude pokračovat. Proti prostějovským Playmakers vyhrávalo po první třetině 6:0 a jako uragán vletělo i do ostatních částí duelu. Jedinou branku soupeř zaznamenal ve 24. minutě. Utkání skončilo vysoko 14:1. Natanael Bartík si připsal dokonce sedm kanadských bodů (4+3).

Úplně o něčem jiném ale bylo střetnutí s Přerovem. Úvodní dvě branky od sebe dělilo jen 15 sekund a padly v deváté minutě. FBS skórovalo až jako druhé, ovšem v následující třetině se dostalo do vedení. Poslední perioda mu ale úplně nevyšla, Přerov znovu otočil a vedení už nepustil. Konečný výsledek tedy vyzněl lépe pro soupeře (2:3).

„Oba nastupující týmy do zápasu nebyly poraženy. První část byla velmi vyrovnaná. Ve druhé třetině jsme dokončení vedli o branku. Bohužel v poslední periodě jsme to psychicky neustáli a po několika zbytečných faulech našich hráčů jsme dostali dva góly a celkově prohráli 2:3,“ komentoval utkání trenér „béčka“ Vladimír Sofka.

Obrázek 1: Dorostenci B v Hranicích.

Muži C

Dvě docela vyrovnaná utkání sehráli muži C v neděli 10. října. Soupeři jim byli přerovští Bisons a TJ Postřelmov. V obou utkáních šli Olomoučtí do vedení, proti Bizonům dokonce vedli 3:0. Následně se góly střídaly jako na běžícím páse a utkání skončilo 8:6. Proti Postřelmovu vedli 2:0, následně soupeř dokázal srovnat a srovnáním odpovědět i na následující dvě branky. Třetí třetina ale byla z pohledu domácích parádní, během tří minut se trefili Petr Kořenek, Ondřej stehlík a Martin Willman, který mimo jiné zapsal třetí branku v zápase a rozhodli tak o vítězství domácích 7:4. „Céčko“ je tak v tabulce s plným počtem bodů.

Ženy B

Rezerva žen po minulé prohře s Frýdkem-Místkem zabrala a s chutí se pustila do zápasu s rezervou ČPP. Přestože duel začal velmi nedobře, když už v čase 01:39 Ostrava vedla 2:0, dokázaly se Hanačky vzchopit, a ještě do konce třetiny otočit. Druhá perioda byla velkou přestřelkou, stav byl při jejím konci 5:5. V poslední části se Ostravanky ujaly vedení, ale Eva Stecová dokázala potřetí v zápase skórovat a rozhodnout o tom, že ze zápasu Olomoucké ženy nevyjdou poražené.

Druhý mač měl ještě šťastnější konec. Na protější straně barikády stály ženy z Šumperka. V první periodě se nic významného nestalo, ovšem na začátku té druhé Olomoučanky dokázaly dvakrát skórovat, a přestože se domácím povedlo dvakrát snížit, florbalistky FBS už vedení nepustily a připsaly si další vítězství. „Děvčata z „béčka“ v sobotu zavítala na hřiště v Ostravě po roční covidové pauze. Po těžkém v souboji zvládly udržet remízu z FBC ČPP Ostrava 6:6. V druhém zápase vyzvaly tým ze Šumperka, který přestřílely 6:2. Se čtyřmi body jim v tabulce 2. ligy žen divize 7 patří po čtvrtém hracím kole druhá příčka,“ nechala se slyšet asistentka trenéra Monika Fleischmannová.

Obrázek 2: Ženy B v Ostravě.

Dorostenky

V sedmé skupině 1. ligy dorostenek je situace jasná. Přestože se v ní nacházejí silní soupeři z Ostravska, tedy Vítkovice a ČPP, vedou ji Hanačky. Ty si právě na Vítkovice vyšláply minule a nyní přidaly i skalp druhého ostravského celku. Ten šel do vedení v šesté minutě, jenže to byla jediná branka týmu v zápase. Do konce třetiny srovnala Lucie Majerová a pak se trefily ještě čtyři její spoluhráčky. Výsledkem byla výhra 5:1.

Následoval mač s havířovským Torpedem, ve kterém se branky týmů z předchozího utkání znásobily. Olomouc vyhrála 10:2. první dvě branky, po kterých bylo skóre 1:1, padly v sedmé minutě během třinácti sekund. Následně skórovaly Hanačky devětkrát v řadě a soupeř už jen upravil kosmeticky na 10:2. V duelu se blýskla hattrickem Veronika Mrázková.

Mladší žáci 2010

Olomoucká liga mladších žáků tento víkend odstartovala prvním kolem. „Desítka“ sehrála první sérii čtyř zápasů v neděli 10. října. Postupně se utkala s Hranicemi, Uničovem, Lipníkem a Přerovem. Až v posledním zápase dokázala soupeře přemoci, Přerov totiž přestřílela 11:6. Ostatní duely dopadly prohrou. Proti Hranicím padla 2:6, proti Uničovu 3:9 a proti Lipníku 4:7.¨

Obrázek 3: Mladší žáci 10 v Přerově.

Mladší žáci 2009

Ve stejné lize se pohybuje i „devítka“, která tentýž den sehrála stejný počet utkání. Dokonce z s jedním stejným soupeřem. Na úvod totiž mladší žáky 2009 prověřil právě Přerov, se kterým se Olomoučtí rozešli smírně 3:3. Pak už ale následovaly tři výhry v řadě. Šternberk má v soutěži taktéž dva týmy. První z nich Olomoučané porazili 10:2, druhý 8:0. V posledním zápase naložili „šestku“ ještě Mohelnici.

Obrázek 4: Mladší žáci 10 ve Šternberku.

Mladší žákyně

Liga mladších žákyň už za sebou má i druhý hrací den. Naposledy tým přejel Kopřivnici, Vítkovice, Ostravu i Přerov. Tentokrát si mladé florbalistky opět s chutí zastřílely. Nejprve porazily výsledkem 12:6 Tornáda z Lutína, následně zopakovaly duel s ČPP Ostrava, který byl tentokrát ale mnohem těsnější, než v minulém kole a skončil 10:9. Znovu hrály i s Kopřivnicí, kterou opět zničily (15:2) a nakonec si ještě připsaly výhru nad Hranicemi (9:4). Po osmi zápasech mají tedy mladší žákyně na kontě osm výher. „Děvčata odehrála další sadu zápasu a opět nenašla přemožitele. Do týmu jsme opět zapracovali trojku elévek,“ hodnotil výkon svých svěřenkyň Martin Pejzl.

Obrázek 5: Mladší žákyně.