471_20230925_093601.jpg

Dorostenci, žáci a žákyně mají za sebou letošní premiéry. Komu se dařilo?

Sezóna se postupně rozjíždí i mládežnickým kategoriím. Tento víkend se do bojů pustily hned čtyři. Mladší žáci a béčko dorostenců byli úspěšní z poloviny. Dvě výhry si připsalo dorostenecké áčko, naopak nedařilo se starším žákyním.

Mladší žáci

Družstvo mladších žáků odehrálo v neděli první dvě letošní ligová utkání. Nejdříve poměřilo síly s krnovskou Orcou. Tu po velice těsném souboji porazilo výsledkem 2:1. "Krnovští byli poměrně dobře fyzicky připravení, což nám dělalo problémy. První dvě třetiny jsme se sami hledali a náš výkon byl neslaný, nemastný. Ve třetí třetině se to ale zvedlo a zápas jsme dokázali výsledkově zvládnout," zhodnotil zápas trenér Daniel Tichý.

Následoval souboj s Vítkovicemi. Ten po třiceti minutách v zápise čítal deset branek. Olomoučtí bohužel vítkovickým hurikánům podlehli 4:6. "Prakticky stejný průběh, dvě třetiny byla koncentrace nižší, což se taky ukázalo na herním projevu. Ten se opět vylepšil ve třetí třetině, kdy jsme se dokázali výsledkově dotáhnout, ale celkově to nestačilo. Pocity jsou spíše pozitivní, ve výkonech vidím vzestupnou tendenci. Ideálně bychom se chtěli odpíchnout od té skvělé třetiny v každém z těch zápasů, kdy jsme předváděli ten výkon, který předvádět chceme," shrnul trenér.

Starší žákyně

Taktéž starší žákyně otevíraly o víkendu ligu. Bohužel se jim nepodařilo ani v jednom ze sobotních utkání zvítězit. Do utkání s Lutínem vstoupily dobře, dostaly se do vedení 2:0. Pak ve druhé části ještě vedly 3:1, ale soupeři se podařilo zápas otočit. Přesto ještě před poslední pauzou šly do kabin za stavu 4:4. V poslední dvanáctiminutovce ale Lutín udeřit třikrát a zápas nakonec vyhrál poměrem 7:4. V duelu s Ostravou pak rozhodla hlavně druhá třetina, kterou Hanačky prohrály poměrem 0:5. Ve výsledku s Ostravou prohrály 3:9.

Dorostenci

Dorostenecký A-tým má za sebou další dva duely.  "Věděli jsme, že po předchozí prohře s Havířovem budeme hrát o udržení ve druhém koši. Potřebovali jsme vyhrát alespoň jeden zápas, abychom mohli na udržení myslet," řekl trenér Tomáš Hruška.

První duel proběhl s ČPP Ostravou. Úvodní třetina byla vyrovnaná, v té prostřední ale Hanáci skórovali čtyřikrát. A i přestože v poslední třetině vsítili dvakrát a soupeř dokonce třikrát, ve výsledku vyhráli 7:4. "Nějakou shodou výsledků se stalo to, že jsme nakonec místo boje o udržení už po této výhře věděli, že postoupíme do prvního koše, na což bychom si předtím v žádném případě nevsadili. V tomto duelu jsme byli lepší na balónku, vše jsme si dokázali poctivě odbránit. Jednoznačně zasloužená výhra," komentoval nadšeně utkání Tomáš.

V následném duelu se Sokol Brno I Emkocase Gullivers nastříleli Olomoučtí pět branek, přičemž ani jednou neinkasovali. A to přestože v utkání nebyli považováni za favority. "My jsme je dokázali vynulovat, a to hlavně díky Pedrovi v bráně. Ten předvedl fantastický výkon, rozhodl se, že nepustí nic a chytl několik jasných gólů. I v předchozím zápase jsme se mohli spolehnout na Šimona. Brankářsky to byla fantasie v obou duelech. Proti Brnu jsme navíc udělali několik změn, protože jsme věděli, že postupujeme. Chtěli jsme, aby kluci vystoupili z komfortní zóny. Aby si zkusili zahrát s někým, na koho nejsou zvyklí. A přesto dokázali udělat nádherné akce. Padlo pět gólů a já si troufám říci, že to byly nádherné kombinační akce, žádné dorážky," zhodnotil střetnutí Hruška.

"Postupujeme do prvního koše, a to dokonce z prvního místa, díky vzájemnému zápasu s Gulllivery. Teď nás tak budou čekat vzájemné zápasy s Vítkovicemi, se Zlínem, s Bulldoky a znovu s těmi Gullivery. Budou to velice zajímavé zápasy, na které se moc těšíme," uzavřel.

Dorostenci B

Béčko dorostenců se nejdříve utkalo s Uničovem. Ten se dostal do vedení 2:0. Olomouc v první třetině snížila, ale soupeř následně přidal čtyři branky a Hanáci už neodpověděli. V úvodním duelu tak podlehli 1:6.  "Pozitivní bylo, že jsme dokázali držet krok, nebát se jich. Góly padly po našich vyložených chybách, když jsme jim třeba namazali, ale pokud hráli na míčku, nemuseli jsme se jich bát, dokázali jsme si to odbránit," okomentoval duel trenér Tomáš Hruška.

Následně se jim zadařilo proti Šumperku, vyrovnaný zápas dokázali překlopit na svou stranu a vyhráli 2:1. "Byla to taková utrápená výhra, Šumperk přijel jen v osmi hráčích. Nehráli jsme moc dobře, ale zvládli jsme to. Měli jsme tam věkově jen pár dorostenců, zbytek byli starší žáci, takže pro ně to byla taková první zkušenost se staršími kluky, což bylo fajn," sdělil Tomáš.

"Co bylo naprosto parádní, to byl přístup rodičů. Měli jsme tam dokonce bufet, o který se právě rodiče postarali. Bylo to velice dobré, mám z toho ohromnou radost," dodal Hruška s poděkováním.