Do víkendových bojů vyrazilo pět kategorií. Výsledky byly různorodé

O víkendu tentokrát kromě elitních týmů bojovaly pouze kategorie mladších florbalistů a florbalistek. Ti přivezli několik výher, ale pár zápasů bohužel také prohráli.

Dorostenci A

Dorostenecké áčko se o víkendu pustilo do dvou soubojů. Nejprve poměřilo síly se Šternberkem. Topgal šel do vedení ve druhé minutě, Jan Slavík ale o minutu později otočil a Alex Sofronieski v následující minutě poslal Hanáky do vedení. Ti si postupně připsali ještě pět branek, zatímco soupeř zvládl jen jedinou, a tak utkání skončilo výsledkem 7:2.

Duel se Slováckem byl úplně jiný. Tým z Uherského Hradiště nezvládl vstřelit ani jeden gól, zatímco Olomouc mu jich nasypala devatenáct. V první části to byly pouze tři, pak už ale sedm a v posledním dějství dokonce devět. Hattrick si připsal Filip Kutil (3+2). Pět bodů nastřádal také Marek Opluštil (2+3).

Dorostenci B

Béčko sehrálo mnohem vyrovnanější zápasy a jen s poloviční úspěšností. Duel s SK K2 se jim povedl, byť po trefě Tadeáše Krumpholze soupeř obrátil stav na 2:1. Pak se ale prosadil Martin Ettel, Jan Vysloužil, znovu Ettel a Krumholz. Po následném snížení domácích na jednobrankový rozdíl dokonal hattrick Krumholz, který tak i pojistil výhru 6:4. Méně slavně už dopadl duel s Uničovem. Ten se postupně dostal do čtyřbrankového vedení a vzhledem k tomu, že jako jediný se z hostů prosadil Krumpholz, vyhrál Uničov 4:1.

Starší žáci B

Rezerva starších žáků si připsala vysoké vítězství 14:1 nad SK K2. To vzniklo ale hlavně díky velice povedené první třetině, která dopadla výsledkem 11:1. Parádních osm bodů v mači nastřádal Erik Opluštil (4+4). Mnohem vyrovnanější měření sil svedli Olomoučtí s Trawekem Lipník. Zápas si ale hlídali, dostali se do vedení 4:0 už během první periody. Ve 28. minutě to bylo už 7:2. Lipník pak dokázal ještě dvakrát snížit, což ale ve výsledku stačilo pouze na prohru 4:7.

Dorostenky

Dorostenky se utkaly s ČPP Ostravou a s Horní Suchou. Ostravský celek jim dal za vyučenou, zápas dopadl jasně ve prospěch týmu z Moravskoslezského kraje (5:0). Mnohem lepší průběh přineslo druhé utkání. Do dobrého náskoku poslala tým dvěma góly Kateřina Stoklásková, k ní se přidala ještě Zerzánová. Horní Suchá pak jednou snížila, po čemž ale přišla kanonáda Olomouce, která se dostala až do vedení 9:1. Soupeřky už jen jednou kosmeticky upravily.

Mladší žákyně

Mladší žákyně mají za sebou druhý turnajový den. V nedělním programu měly čtyři duely. Nejprve si těsně poradily s Letkou Toman Finance Group 5:4, pak podlehly 8:9 Přerovu. Problémem pro ně nebyla Kopřivnice, kterou porazily 9:3, a devět gólů nastřílely i ČPP Ostravě, ovšem zápas skončil výsledkem 9:12.