631_20240328_191143.jpg

Divizní preview: Vytoužený sen je na dosah. Ukončí Hanáci sérii dvěma výhrami v Brně? Fanoušci mohou jet klubovým autobusem.

Olomoučtí florbalisté si jdou za svým cílem. Od toho jsou aktuálně vzdáleni už na pouhé dvě výhry. Soupeř z Bohunic, ale nedá svou kůži lacino, což potvrdil i v druhém duelu na palubovce FBS. Dokážou Hanáci přivézt dvě vítězství a zakončit tak sérii už na palubovce soupeře?

První hrací týden třetího kola postupových play-up bojů v divizích byl z olomouckého pohledu rozporuplný. Důležitý první krok se podařil. Minulou sobotu se v Čajkaréně slavilo, když Hanáci přehráli soupeře výsledkem 8:6. O den později ale přišla první rána, kdy FBS poprvé v letošních play-up sériích prohrálo. S Hornets padlo 2:5. Trenér Kočiřík po prohře sdělil, že místy Hanáci bojovali spíše sami se sebou než se soupeřem.

Co se stalo, stalo se. První víkend třetího kola je už minulostí, série se přesouvá do brněnských Bohunic. A tam taky může skončit, pokud jeden z týmů přidá další dvě vítězství. Pojďme se ještě před startem druhého víkendu znovu podívat, jak jsou na tom týmy pohledem statistik.

Oba kluby si připsaly jedno vítězství. Co se týče vstřelených a inkasovaných branek, je na tom lépe soupeř. Hornets vsítili celkem 11krát, zatímco inkasovali jen o gól méně. Střelecká statistika hraje taktéž o něco lépe pro Hornets, i když je to víceméně zanedbatelný rozdíl. Hanáci vystřelili za dvě utkání 49krát s úspěšností 20,41 %, brněnští si připsali o čtyři střely více s úspěšností 20,75 %.

Velice vyrovnaní jsou také brankáři. Úspěšnost olomouckého brankoviště je 79,25 %, u soupeře 79,59 %. Oba týmy hrají také docela disciplinovaně, celkem jsme viděli pouze tři tresty, přičemž dva měli na svědomí hráči hostů a jeden olomoucký celek. Ten taky jednu z přesilovek využil, což se soupeři nepodařilo.

Co se týče lídru v kanadském bodování, je zde hned několik hráčů, kteří si připsali tři body. Jedná se Igora Macháčka, Tomáše Skoupila a Tomáše Jelínka z FBS, a Tomáše Ručku, Vincenta Drápala, Adama Obertana a Daniela Havla ze soupisky protivníka. Mezi střelci pak jasně dominuje Macháček a Ručka, kteří se právě třikrát prosadili.

Série bude pokračovat už v pátek 29. března od 18 hodin v bohunické SH Tatran Bohunice, a v sobotu ve stejný čas na stejném místě. Pokud se jednomu z týmů podaří vyhrát dvě utkání, postupuje do vyšší soutěže. Na utkání jede klubový autobus, který odjíždí oba dny v 15:00 od Terna za 150 korun. Přihlašovat se můžete v členské sekci nebo na mail: tomas.skoupil@fbsolomouc.cz