514_20231117_221323.jpg

Divizní preview: Šestý venkovní trip v řadě. Přivezou Olomoučtí body z Lapače?

Hanáci už po šesté v řadě, a taky naposledy v listopadu, budou vyjíždět na palubovku soupeře. Tentokrát si zahrají se Vsetínem, se kterým měli loni bilanci dvou výher ze dvou zápasů. Týmu se navíc letos moc nedaří, a tak by Hanáci měli naplno bodovat.

Vsetín loni skončil v divizní skupině E na osmé pozici. Za dvaadvacet utkání získal třiadvacet bodů. Dokázal vyhrát celkem osmkrát, z toho dvakrát až po základní hrací době. Na sestupové pozice měl devítibodovou rezervu.

Pátý nejlepší hráč v rámci kanadského bodování dokonce byl právě z tohoto celku. Jednalo se o Ivana Zajíce, který nastřádal až čtyřiapadesát kanadských bodů za dvacet osm gólů a dvacet pět asistencí. Florbalista v týmů figuruje i pro letošní sezónu.

Mezi brankáři vyčníval Jakub Tománek, který odchytal nejvíce minut v rámci celé ligy, a to 1146. Ovšem průměrně inkasoval 7,6 branek za zápas. Tománek v kádru Vsetínu zůstal taky i pro letošní ročník. Co se týče týmových statistik, Vsetín v ničem nevyčníval, měl ale aspoň třetí nejlepší průměr diváků na svých domácích zápasech.

Co se týče vzájemných zápasů, dostali se loni Olomoučtí se Vsetínem do křížku dvakrát. Nejprve v říjnu vyhráli Hanáci na soupeřově palubovce 10:6. V listopadové odvetě už FBS doma vyhrálo vysoko, a to výsledkem 14:3.

Letos se Vsetínu zatím tolik nedaří. Po deseti odehraných zápasech je až na desáté pozici. Získal pouze devět bodů za tři výhry v standardní hrací době. Z posledních pěti zápasů prohrál hned čtyři a jeho brankový rozdíl činí -8.

Duel FLORBAL VSETÍN vs FBS OLOMOUC se odehraje v neděli 19. listopadu v SH Na Lapači Vsetín. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.