581_20240211_095038.jpg

Divizní preview: Naposledy doma! Do Čajkarény se chystá Vsetín

Základní část letošní florbalové sezóny mužů se chýlí ke svému konci. Po minulém víkendu, kdy Hanáci poprvé prohráli v základní části si i přes to zajistili první místo ve skupině E. Nyní odehrají poslední domácí duel. Do Olomouce se vypraví Vsetín.

Vsetín patří letos spíše do spodní poloviny tabulky. Aktuálně je osmý, na kontě má 23 bodů. Už tedy nemůže skončit poslední ani předposlední, ale záchranu ještě jistou nemá, z divizních skupin totiž sestoupí i čtyři celky na desátém místě. Aktuálně je za ním ještě Horní Suchá a Slavkov, kteří disponují 21 body, Slavkov ještě zápasem k dobru.

Vsetín nemá žádné individuality, které by byly mezi pěticí nejlepších v jednotlivých individuálních statistikách. Brankář Jakub Tománek má odchytanou pátou největší porci minut v rámci ligy, a to 778, ale jeho brankový průměr činí 6,09 branek za zápas a jeho úspěšnost dosahuje 78,30 %. Nejvíce branek nastřílel Ivan Zajíc, konkrétně 18, k tomu přidal ještě 16 asistencí a je tak zároveň i nejlepší hráč týmu v kanadském bodování s 34 body. Vsetín nevyniká ani v žádných týmových statistikách.

První vzájemný zápas Vsetína s Olomoucí skončil na palubovce Na Lapači vysokým vítězstvím FBS. To ovládlo už první třetinu 4:0, po druhé vedlo už 8:3, ve třetí přidalo ještě čtyři branky, a nakonec tak vyhrálo v poměru 12:3. Hanáci tímto zápasem končili dlouhou šestizápasovou venkovní sérii, která přinesla jen samé vítězství.