592_20240216_221438.jpg

Divizní preview: Hanáci se se základní částí rozloučí ve Slavkově

Uteklo to jako voda. Letošní ročník Divize je téměř u konce, Olomouci zbývá odehrát jediný duel. Hanáci vyjedou do Slavkova, kde je čeká generálka na nadcházející play-up, do kterého půjdou z prvního místa.

Slavkovu se v Divizi moc nedaří. Odehrál 20 duelů, posbíral v nich 21 bodů. Aktuálně je na desáté pozici, a i když už ho dvanáctý MVIL ani jedenácté Slovácko nepředběhne, stále je výrazně ohrožen sestupem, jelikož z divizí sestoupí čtyři nejhorší týmy na desátých místech.

Slavkov má sice ještě dva zápasy k dobru, kromě toho s Olomoucí jí však čeká ještě Mohelnice, která bojuje naopak o umístění na pozicích znamenajících postup do play-up. Bude to tedy mít se záchranou v lize ještě hodně těžké. Slavkov vyhrál jen sedmkrát, jednou až po šedesáti minutách. V posledních pěti zápasech porazil pouze Orlovou.

Co se individuálních statistik týče, nemají Jihomoravané v top pětce jednotlivých statistických kolonek žádné zastoupení. Nejlepším hráčem v kanadském bodování je Dominik Horák, který nastřádal 39 bodů, stejný hráč taky kraluje statistikám vstřelených branek a asistencí (18+21). Gólman Ondrej Horák disponuje úspěšností 82,77 % s 6,33 inkasovanými góly na zápas. Ani v týmových statistikách se Slavkov nikde nevyjímá.

Zápasem se Slavkovem Olomouc otevřela letošní ročník. V Čajkaréně tenkrát zas tak moc branek nepadalo. Po trefách Jakuba Godly a Bohdana Kopelce si domácí v první třetině vytvořili náskok, který byl klíčový do dalšího pokračování, protivník totiž v prostřední části skóroval dvakrát a za Olomouc odpověděl jen Jan Kratochvil. V poslední části ale těsný stav 3:2 rozsekli Igor Macháček a Kryštof Novák, a Olomouc tak vyhrála 5:2.

Duel FBC DESTILA SLAVKOV vs FBS OLOMOUC se odehraje v sobotu 17. února v SH ZŠ Slavkov. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.