Další kategorie mají za sebou své první zápasy v roce 2023

Kromě elitních týmů si tento víkend zahrály ještě čtyři další kategorie. Dařilo se dorostencům, starším žákům a žákyním, ale taky elévům. Z celkových deseti měření sil jich Olomoucké týmy zvládly devět.

Dorostenci A

Dorostenecké áčko hrálo letos poprvé. Chuť na něm šla znát. Proti Slovácku vstřelilo první čtyři branky. Po soupeřově snížení dvěma trefami během 22. minuty už opět střílel pouze FBS, který se tak dostal až ke skóre 11:2 a duel ovládl.

Se stejným soupeřem ve stejný den, ovšem v rámci jiného kola, změřili dorostenci síly znovu. I tento duel opanovali, byl už ale mnohem těsnější. Slovácko se dostalo do vedení, Hanáci pak srovnali, ale soupeř navýšil dvěma góly. Naštěstí se i tuto ztrátu povedlo dotáhnout a v druhé třetině dokonce otočit stav. Poslední část ale opět patřila soupeři, a tak se šlo do nájezdů. V nich byl ze všech hráčů úspěšný pouze Marek Opluštil a zajistil tak Olomouci výhru.

Starší žáci A

Stejně, jako dorost, hráli i starší žáci v tomto roce poprvé. Měli na programu dvoje měření sil. Už v tom prvním ukázali, že jsou opravdu při chuti. Prostějovu sice dovolili vstřelit úvodní branku, pak už ale SK K2 k ničemu nepustili a sami se prosadili desetkrát v řadě. Ještě větší dominanci ukázali v následném zápase s Lutínem. Tornáda v zápase sice vstřelila o gól víc než Prostějov, po třetinách 1:7, 0:4 a 1:4 ale padla celkovým debaklem 2:15.

Elévové

Elévové se svého prvního letošního turnajového dne zhostili velice dobře. Nejdříve totiž rozebrali SK K2 Prostějov výsledkem 22:1. Následně si poradili jednoduše i s Tornády z Lutína 16:7. Nezadařilo se jim v souboji s Litovlí, který skončil 9:12, ale chuť si zase napravili v posledním duelu, kdy zdevastovali Lipník výsledkem 29:2.

Starší žákyně

I starší žákyně hrály v prvních duelech letošního roku velice dobře. Nejdříve po třetinách 4:0 a dvakrát 5:0 nedaly šanci Lutínu, který tak porazily 14:0, a to hlavně díky Sofii a Lucii Zaoralové, které si připsaly 2+3 a 4+0.

Mnohem méně jednoznačný byl souboj s Asperem. Na úvodní gól dokázala Sofie Zaoralová odpovědět, jenže pak se Šumperk trefil do konce třetiny ještě dvakrát a šlo do tuhých. Naštěstí další průběh měla Olomouc pevně v rukách a do konce duelu nastřílela ještě šest branek, čímž celkově zvítězila 7:3.