Čtvrtfinálová série se přesouvá na Tatran, ženy se pokusí přidat druhý bod na svoji stranu

Extraliga se dostala do samotného vrcholu, ve kterém se teprve rozhodne, zda týmy budou úspěšné nebo ne. Olomouc měří síly s šestým Tatranem. Úvodní víkend napověděl vyrovnanou sérii. První zápas Olomouc vyhrála 6:3, ve druhém body připadly Tatranu za výhru v prodloužení. Třetí zápas startuje v sobotu od 17:00.

Dvě úvodní utkání mezi Olomoucí a Tatranem ukázaly, že se bude jednat o dlouhou a vyrovnanou sérii. Úvodní sobotní zápas zachytil Tatran lépe a vedl 3:0, Olomouc se však nevzdala a v poslední třetině díky šesti brankám zápas zvrátila. V neděli diváci viděli pouze tři branky. Gólem v prodloužení srovnal Tatran sérii na 1-1.

PSN TATRAN STŘEŠOVICE

Tatran skončil na šestém místě s 35 body. Nejproduktivnější hráčkou se stala Lucie Želízková s 31 kanadskými body. V prvních dvou zápasech vstřelil Tatran pět branek, na těchto brankách se třikrát podílela Karolína Bláhová. Ve třech oslabeních obdržel Tatran jednu branku. Ženy Tatranu sehrály pouze jednu přesilovku a tu neproměnily. Ze všech osmi čtvrtfinálových týmů zaznamenal Tatran nejmenší úspěšnost střelby, a to pouze 8.5 %.

FBS Olomouc

Olomouc skončila po základní části na čtvrté pozici s 38 body. Nejproduktivnější hráčkou byla Lucie Cholinská s 29 body. Během úvodního playoff víkendu vstřelila Olomouc sedm branek a čtyři inkasovala. Nejvíce bodů získala Gabriela Vaculová, a to tři body. Oba zápasy odchytala Klára Hodulíková, ta zaznamenala 91.5% úspěšnost. Olomoucké hráčky proměnily jednu ze tři přesilovek a ubránily jediné oslabení. Ženy se předvedly s 16% úspěšností střelby.

Ženy hrají v sobotu od 17:00 a v neděli od 15:00 v Praze.