Čtvrtfinále dospělo do šestého utkání, v pátek se série přesune na tatranskou halu

Olomouc s Tatranem předvádí nejvyrovnanější sérii v Extralize. Všechny ostatní čtvrtfinále skončily ve čtyřech zápasech, zatímco tato série dospívá už do šestého klání. Olomouc si nemůže dovolit zaváhat, protože je to právě olomoucká parta, která prohrává 2-3 na zápasy. Případný sedmý zápas by se odehrál v neděli na Čajkaréně.

V prvním zápase série se Tatran dostal do vedení 3:0 a vstupoval do poslední třetiny s herní převahou. Olomouc ale sebrala všechny síly a v poslední třetině vstřelila šest branek a ujala se vedení v sérii. Druhý duel došel do prodloužení po remíze 1:1. V prodloužení rozhodla Vachudová. Druhý herní víkend se odehrál v pražské metropoli. Tatran na domácí půdě ovládl obě utkání. Pátý odehraný zápas měl zcela jiný průběh, než zápasy předchozí. Olomouc nejenže vyhrála první třetinu, ale dostala se do vedení 3:0, díky kterému i nakonec připsala druhý vítězný bod.

PSN TATRAN STŘEŠOVICE

Tatran se díky třem výhrám v řadě dostal do vedení v sérii 3-1, v pátém utkání však na olomoucké palubovce nedokázal navázat a prohrál 3:4. V sérii má Tatran skóre 16:14. Ve čtvrtfinále tlačí Pražačky bota v přesilovkách, když využily pouze dvě. Ani oslabení není silnou stránkou týmu, ubránily pouze pět z deseti. Nejproduktivnější hráčkou v playoff je Linda Fuchsová s šesti body.

FBS Olomouc

Olomouc se díky domácí výhře udržela v sérii. K postupu však stále potřebuje dvě výhry, nejdříve musí vyloupit halu Tatranu. Olomoucké hráčky dopravily do sítě Tatranu 14 branek a 16 jich obdržely. Olomouc těží z přesilových her, když proměnila pět z deseti. V oslabení mají ženy 78% úspěšnost, tomu však pomáhá fakt, že Olomouc má 28 trestných minut, což je nejvíce z osmi čtvrtfinálových týmů. Nejproduktivnější hráčkou týmu je Gabriela Vaculová se sedmi body.

Zápas zažíná v pátek 15.3. od 20:15 v Sportovním centru Řepy