Béčko mužů bojovalo v Šumperku a vrátilo se s šesti body! Áčko si o víkendu odpočinulo

Stalo se to v letošním ročníku poprvé, ale z mužských týmů hrálo tentokrát pouze béčko. A-tým odpočíval po těžkém minulém víkendu, během kterého sehrál rovnou dvě utkání. Rezerva to ale tentokrát rozjela, poradila si s Šumperkem i Postřelmovem a přivezla domů šest bodu!

Právě s domácí rezervou se v rámci 14. kola olomoucké ligy mužů utkalo béčko Hanáků. A duel to byl vskutku zajímavý. V první třináctiminutovce se prosadil nejdřív soupeř, ale Hanáci srovnali z hole Martina Czyže. Ve druhé části se během 14. minuty prosadili Jan Roletzky a Jaromír Chodil, ale vedení 3:1 FBS ještě do přestávky ztratilo, Asper totiž dvakrát skóroval. A tak se schylovalo k pořádnému dramatu ve třetí třetině. A to taky přišlo, přestože Hanáci šli do tříbrankového vedení po trefách Martina Willmanna, Tomáše Doubka a znovu Jaromíra Chodila. Jenže ve 38. minutě se protivník trefil hned dvakrát a z vedení 6:3 bylo najednou 6:5. Naštěstí pro Olomouc se už šumperské béčko znovu prosadit nedokázalo, a FBS tak duel zvládlo v poměru 6:5.

V druhém duelu se Olomoučtí utkali s Postřelmovem. Zápas odstartoval trefou ve 2. minutě šéftrenér Tomáš Hruška. Soupeř ale dokázal srovnat a do kabin se hráči obou celků rozešli smírně. Druhá část už ale byla úplně jinou pohádkou. FBS se trefilo hned pětkrát, postupně to byl Doubek, Michal Struž, znovu Doubek, znovu Hruška a Roletzky, a najednou tak Olomouc vedla už 6:1. Pohodlný polštář tak stačil, i když se protivník v poslední fázi utkání ještě dvakrát trefil. Zápas skončil výsledkem 6:3.

Hanáci přidali dalších šest bodů do tabulky Olomoucké ligy mužů. Nyní jsou na třetí pozici, ve 14 duelech nasbírali 25 bodů při osmi vítězstvích, jedné remíze a pěti porážkách. Na aktuálního lídra z Kostelce na Hané jim ale chybí 11 bodů, přičemž Kostelec odehrál ještě o dva duely méně. Béčko se opět sejde v sobotu 24. února, kdy se v Mohelnici utká s Droždínem a rezervou domácího týmu.