Vůbec první zmínka o klubu se objevila v roce 2001, kdy FBS Olomouc vznikl a současně se stal členem České florbalové unie (ČFbU). Už o čtyři roky později, tedy v roce 2005 se ženský A tým probojoval do extraligy a klub tak slavil první velký úspěch.

V roce 2009 navázal olomoucký florbalový klub spolupráci s Domem dětí a mládeže (DDM) v Olomouci u nejmladších dětí. To ještě hráli kluci a holky ve společných týmech. V roce 2010 dosáhl tým ženské extraligy nejlepšího výsledku když vybojoval čtvrté místo v této soutěži. V roce 2011 pak proběhlo i přičlenění ZŠ Lutín pod FBS Olomouc.

V roce 2010 se v Olomouci konala Mistrovství světa Juniorek a tato akce stála za boomem florbalu v Olomouci. Mnoho dnešních hráčů a hráček se zde seznámilo s florbalem a začalo snít svůj sen o hře v nejvyšší soutěži.

Rok 2012 byl pro klub zásadní v několika ohledech. Změnilo se vedení klubu a klub nastartoval proces několika změn. Vzniklo nové logo klubu, sjednotily se týmové dresy, realizoval se projekt NESTLE - Florbal pro školy a také se uspořádal první Florbalový ples. A úspěšný byl klub i po sportovní stránce. Ženy se znovu probojovaly do play-off, mužský tým postoupil do 2. nejvyšší soutěže.

Roky 2013 a 2014 byly znovu ve znamení změn především uvnitř klubu. Novým generálním partnerem klubu se v roce 2013 stal TEMPISH, byl uspořádán historicky první Den FBS Olomouc a byla vypracována i sportovní koncepce pro období let 2014 až 2019.

V roce 2015 se vedení klubu podařilo obsadit pozici šéftrenéra mužské části. Stejný rok navíc znamenal pro ženský tým další účast v play-off. Vůbec poprvé bylo uspořádáno vánoční punčování se sledge hokejisty SOHO Kohouti Olomouc. V univerzitní UP hale proběhl extraligový zápas, kde se naše ženy setkali s týmem TATRAN OMLUX Střešovice. Naše děvčata vyhrála a zároveň jsme získali rekord v počtu návštěvníků na základní kolo. Zápas navštívilo 733 diváků.

O rok později, tedy 2016, klub dokázal obsadit i pozici hlavního trenéra ženské části. Současně dosáhli i junioři velkého úspěchu a postoupili do KB ligy juniorů. V rámci organizace velkých akcí jsme uspořádali SOUBOJ MĚST - jednodenní akci, kde se postupně setkaly dívčí a ženský týmy družstev FBC Ostrava a FBS OLOMOUC. 

V roce 2017 Olomouc zažila další setkání se světovým florbal - EFT 2017 (Euro Florbal Tour žen). Poslední velkou akcí, kterou náš klub spolupořádal bylo Finále poháru České pojištovny v roce 2019.

V roce 2019 se náš klub přidává mezi kluby s profesionální strukturou. Máme 2 pracovníky, kteří pracují pro klub na pozici šéftrenér a sekretář. Do roku 2020 chceme tento tandem rozšířit o pracovníka komunikace a marketingu.