Po vysoké čtvrteční prohře s Vítkovicemi se už do sestavy vrátily některé hráčky, které v posledním duelu hrát nemohly. Olomoučanky tak už nemusely hrát v jedenácti a šlo to znát. Soupeř na Hanačky vyrukoval se známou tváří v sestavě. Branku Bohemians totiž hájila domácím fanouškům dobře známá Martina Franková, která chytala v FBS v minulých letech a odkud se v roce 2021 právě do pražského celku stěhovala.

 Vývoj utkání byl na začátku příznivější pro domácí florbalistky. Ty se dostaly do vedení v páté minutě. Zuzana Hubáčková poslala míček přímo do levého vinglu. Stav 1:0 ale trval jen necelou minutu. V čase 05:52 totiž Kateřina Peterková nechytatelně tečovala balonek do sítě. Za další minutku bez pár sekund se prosadila Barbora Suchánková a Olomouc tak poslala do vedení 3:0. Devátá minuta přinesla dva góly. Poprvé se trefila Bohemka, jenže Olomouc odpověděla už po devíti sekundách. Čtvrtý míček v brance hostí měla na svědomí Eva Řeháková, která z klece vyhnala brankářku Červovou, kterou vystřídala právě Martina Franková.

Ani Franková ale nedokázala udržet čisté konto, a to ani do konce první třetiny. Minutu a půl před jejím závěrem bývalou olomouckou gólmanku prostřelila Karolína Šablaturová a stav před koncem úvodní periody změnila na 5:1. V té druhé soupeř ovšem utkání hodně zdramatizoval. Už po šesti minutách byl stav 5:3, když se prosadily Karolína Mezerová a Tereza Havlová. Nenápadnou střelou v závěru třetiny pak Pražanky snížily na rozdíl jediné branky.

Poslední dvacetiminutovka se nesla ve znamení kvanta faulů. Vyloučení čítala celkem sedm, a to včetně dvou trestů za nesportovní chování. Každopádně Eliška Pešavová dokázala první přesilovku využít a Olomouc opět odskočila, což bylo nesmírně důležité. V 52. minutě totiž hráčky soupeře snížily ve vlastním oslabení. Pak už gól nepadl až do poslední minuty. Eva Řeháková dokázala dostat sedmapadesát sekund před koncem míček do odkryté klece protivníka a definitivně potvrdit výhru domácích.

„Když to vezmu po třetinách, myslím si, že první dvacetiminutovka byla vůbec jedna z nejlepších za naše působení tady. Byli jsme celou třetinu dominantní, lepší, bylo to vidět i na skóre. Ve druhé třetině Bohemka hodně zvýšila aktivitu. My jsme si najednou nevěděli rady s rozehrávkou, nebyli jsme na míčku. Dostávali jsme góly. Ve třetí třetině se hra vyrovnala, byla ale hodně rozbitá vyloučeními.  Závěr byl dost hektický a spíš to připomínalo play-off. Musím před holkami smeknout, sám jsem jim to moc nezjednodušil, ale holky to zvládly. Splnili jsme si cíl, máme třicet bodů a podruhé za sebou skončíme šestí. Čeká nás poslední zápas a pak už příprava na play-off,“ hodnotil nadšeně zápas trenér Radek Řehák.

Do konce základní části zbývá už pouhý jeden zápas. Ženské áčko už má jistotu konce na šestém místě. Na pátou Bohemku ztrácí aktuálně osm bodů, zatímco na sedmý Start98 má šestibodový náskok. Celkový bodový zisk před posledním kolem činí 32 bodů. Do posledního duelu nastoupí florbalistky FBS v sobotu 19.2. proti Startu98 Kunratice.