Lepší vstup do utkání měly hostující florbalistky. V brance FBS se tentokrát objevila Nikola Dlouhá, která měla v úvodních minutách hodně práce. O to více, když se v 9. minutě nechala vyloučit Karolína Šablaturová. Přesilovku soupeře ale domácí hráčky skvěle ubránily a chvíli po jejím konci samy dokázaly skórovat. V čase 12:27 tak přízemní střelou k tyči otevřela skóre Alexandra Hegingerová. Ovšem Hanačky nemohly slavit dlouho. Startu trvalo jen jednatřicet sekund, než srovnal. Z dorážky se prosadila Zuzana Mervartová.

Druhá perioda tak začala opět remízovým stavem. Tentokrát měla přesilovku k dispozici Olomouc, která ji ovšem taktéž nevyužila. Čtyři sekundy poté, co se zápas přehoupl do své druhé poloviny, dokázala Kateřina Peterková opět nasměrovat tým z Hané do vedení. Stav 2:1 vydržel až do konce třetiny.

Co nenabídly první dvě dvacetiminutovky, to dohnala poslední část. Přestřelka začala už v čase 41:47, kdy Eliška Pešavová zakončila skvělou kombinaci svého týmu už v podstatě do prázdné branky. Během dalších pěti minut se ale povedlo soupeři dvakrát Dlouhou prostřelit a bylo tak srovnáno. Hráčky FBS pak skórovaly z protiútoku, ránou nad nohu se prezentovala Šárka Zhébalová, ale na její gól opět dokázaly soupeřky zareagovat, tentokrát těsně po skončení jejich vlastní početní výhody. Posledních pět minut jednoznačně patřilo Olomouci. Tereza Reimerová, jako správná kapitánka, poslala svůj tým počtvrté v zápase do vedení a osmnáct sekund před koncem dokázala potvrdit výhru šestou brankou Olomouce znovu Hegingerová.

Ženské „áčko“ si tak po výhře 6:4 nad Startem vylepšilo bodový zisk, který na konci základní části činí 35 bodů. Olomouc končí šestá, se ztrátou pěti bodů na pátou Bohemku, ale s náskokem jedenácti bodů na sedmý Start98. V play-off jí opět čeká ohromně těžký úkol, je totiž už jasné, že se opět po roce potká s Vítkovicemi.