Už z úvodu utkání bylo jasné, že hostující florbalistky se budou srdnatě prát o každý míček. Jejich ofenzivní snahy přinesly ovoce už během desáté minuty, kdy první gól zaznamenala Michaela Kácelová, kterou ale ještě v též minutě doplnila Alexandra Hegingerová a upravila stav na 2:0 pro hosty. Netrvalo to dlouho a byla tu třetí branka. Míček do sítě skvěle poslala Andrea Palinková.

Olomoučanky mohly následně přidat další trefu v přesilovce, kterou ale nevyužily, a tak první dějství skončilo za stavu 0:3. Druhá třetina začala početní výhodou domácích florbalistek, ty ji ale i přes několik dobrých šancí se vstřelenou brankou nedokončily. Ta přišla až poté, co se utkání překlopilo do své druhé poloviny. Ve 34. minutě poprvé dostala za gólmanku Nikolu Dlouhou balonek Karolína Janatková.

Nedisciplinovanost Hanaček mohla tým stát body, soupeři poskytla přesilovku po sekání Michela Zmrzlá a Pavla Pejzlová. Protivník ale nedokázal tyto fauly potrestat. Ve 45. minutě se ale přece jen dostal na dostřel jedné branky. Vsítila Kateřina Kvapilová. Jenže radost Florbalové Akademie netrvala dlouho, ve 48. minutě se třicet sekund po faulu právě Pejzlové dokázala i ve čtyřech prosadit Eliška Pešavová a poslal tým opět do náskoku. V 53. minutě padly poslední dvě branky. Kacelová přidala druhou trefu, na kterou odpověděla po čtrnácti sekundách Marcela Urbanová, která však upravila už jen kosmeticky. Zápas skončil výsledkem 3:5.

„Vstoupili jsme do zápasu velice dobře a první třetinu jsme měli pod kontrolou. Mohlo přijít více gólů, než tři. Pak se ale bohužel domácí rozběhali, rozkoukali a hodně nám zatápěli. Poslední část byla z naší strany unavená, byli jsme všude o krok později, čemuž nahrávalo množství vyloučení. Holky to ale odmakaly, vidina vítězství převážila únavu, Nikča nás podpořila výborným výkonem v brance. Z hodně daleké Boleslavi si vezeme cenné tři body do tabulky, “ komentoval zápas hlavní trenér Radek Řehák. A měl pravdu, díky třem bodům si FBS upevnil čtvrtou pozici na Tatranem Střešovice, který má nyní v tabulce právě o tři body méně. Ženy s třinácti body ztrácejí na třetí ČPP Ostravu jen jeden bod, na vedoucí Vítkovice pak pět bodů. Příští utkání mají v plánu v pátek 22. října, kdy se od sedmnácti hodin utkají doma s Panthers Praha.