Šesté místo po základní části, postup mezi nejlepších osm celků extraligy a nakonec hrdě odbojovaná čtvrtfinálová série proti lídrovi z Vítkovic - takovou vizitku si naše ženy odnášejí ze sezony 2021/2022. Svěřenkyně trenéra Radka Řeháka znovu potvrdily, že mezi vrchní polovinu extraligy právem patří, neboť v tomto ročníku porazily všechny týmy od čtvrtého místa dolů a jejich celkovou neporazitelnost s těmito celky kazí jen jedna prohra s Panthers Praha a jedna s Jičínem.

Ve své sbírce Hanačky mají dokonce také dva skalpy celkově pátých Bohemians, které porazily jednou po samostatných nájezdech a na domácí půdě již v základní hrací době. Ve čtvrtfinále navíc potrápily také celkového favorita na titul, neboť s Vítkovicemi odehrály hned jednu třetinu čtyř zápasů vyrovnaně rozdílem 0:1 a lepším a ze všech čtyř papírově slabších čtvrtfinálových soupeřů v sérii obdržely druhý nejnižší počet branek!

Nejproduktivnějšími hráčkami olomouckého A-týmu se staly Eliška Pešavová a Eva Řeháková, které obě dosáhly na 20 kanadských bodů. První jmenovaná si za 21 odehraných zápasů připsala 11 branek a 10 asistencí a Eva Řeháková zaznamenala o dvě branky méně. Mezi brankářkami pak došlo na velice vyrovnanou partii, neboť si Nikola Dlouhá a Martina Schoupalová v sezóně rozdělily všechny zápasy a také výhry spravedlivě napůl.

Dohromady dvanáct výher v základní části 2021/2022 si olomoucké ženy poctivě rozdělily na šest triumfů v domácím prostředí a šest na soupeřově poli. Na domácí palubovce Čajkarény se Hanačky radovaly třeba v divoké přestřelce s Jičínem, v duelech s brněnskými Židenicemi a Bulldogs, v zápasech s Mladou Boleslaví a Startem98 nebo v důležitém souboji s pražskými Bohemians. Venku pak porazily všechny zmíněné soupeře kromě Jičína, kterému podlehly v prodloužení, zato ale na Rudné porazily tým Panthers Praha.

V celkových extraligových statistikách se pak Olomouc umístila třeba na 6. místě v úspěšnosti střelby, která činila 18,99 %. Prvenství však Hanačky mezi extraligovými celky dosáhly v ne tak pozitivní disciplíně, neboť se v základní části 21/22 staly nejtrestanějším týmem celé soutěže. Z celkového počtu 113 trestných minut jich hned 24 posbírala Tamara Hašová. Dle slov hlavního kouče Radka Řeháka ale toto vysoké číslo vyplývá zejména z útočného stylu hry, kterým se olomoucké áčko prezentuje. Jeho tým ale i tak položil velice dobré základy do další sezony, ve které bude FBS Olomouc znovu obhajovat šestou příčku a snad bude v tabulce mířit také o trochu výš.

Extraligová sezona 2022/2023 odstartuje v září.