První perioda domácího utkání nepřinesla žádnou úspěšnou trefu. Šanci vsítit měla například Brančíková, která ale nedokázala míček poslat do odkryté branky. Hosté se dostali k první ráně až v desáté minuté. Olomouc si musela také odpykat jeden trest za nedovolené vrážení. Nakonec se přesto florbalistky do kabin rozešly smírně. Hra nebyla ideální, podle slov Evy Řehákové tak v kabině od trenéra přišel pořádný kartáč.

Do druhé periody oba týmy vstoupily mnohem aktivněji. Dvě šance měla Hašová, ovšem ani jednou neuspěla. První gól padl až ve 28. minutě. Karolína Garguláková skvělý obdržela pas do dobré pozice a Dlouhou jednoduše prostřelila. Radost brněnských hráček ale netrvala dlouho. V čase 29:29 se parádní tečí před brankou blýskla Šárka Zhébalová, která usměrnila střelu Řehákové přímo mezi nohy soupeřovy gólmanky. I po druhé třetině tak panoval remízový stav.

Ten ale opět přerušila svou brankou už ve 44. minutě Ema Brucháčková. Prezentovala se parádní individuální akcí, kdy nejprve z vlastní poloviny vyvezla míček a následně ho tvrdou střelou poslala přímo pod víko brány Dlouhé. Olomoučanky však zase bleskurychle odpověděly. Po skvělé spolupráci na ose Šablaturová – Šárka Zhébalová právě druhá jmenovaná dokázala už ve 46. minutě opět srovnat stav utkání. Zdálo se, že smírný stav vydrží až do konce. Jenže necelé dvě minuty před koncem Pejzlová rozehrála ze středu na Řehákovou, která se vší silou opřela do míčku a prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Brněnské florbalistky se snažily vyrovnat i v šesti v poli, ovšem to už se jim nepodařilo a FBS tak uhájil těsný výsledek 3:2.

Obrázek 1: Ženy v duelu s Bulldogs Brno.
Obrázek 1: Ženy v duelu s Bulldogs Brno.

„První třetinu bych ani hodnotit neměl. To byla jedna velká tragédie,“ komentoval výkon svých svěřenkyň v úvodu utkání trenér Radek Řehák. Pak ale přiznal slova Řehákové o bouři emocí v kabině:“ Ta bouřka, která po první třetině v kabině přišla, na holky zapůsobila a za to jsem rád. Od druhé části už se zápas hrál podle našich not. Diktovali jsme tempo i to, co se dělo na hřišti. Soupeř sice poctivě bránil, měl nebezpečné protiútoky a výborně mu zachytala brankářka. My ale, i když jsme prohrávali, jsme dokázali stáhnout, a nakonec zápas přelomit.“

K dalšímu duelu vyjely olomoucké florbalistky do Střešovic. Utkání mělo divoký úvod. Ve třetí minutě dostala domácí hráčky do vedení Kateřina Seemannová, jenže hned po půl minutě kontrovala Řeháková. Domácí ale odskočili během třetiny a při právní pauze vedli 3:1. Převaha Tatranu se odrážela i ve střelecké statistice, která mluvila ve prospěch domácích, 14:3.

Hned ze začátku další periody Střešovické navýšily v přesilovce a do další pauzy se trefily ještě čtyřikrát, na což Olomoučanky odpověděly jen jednou. I třetí třetina se nesla v podobném duchu, dokonce skončila stejným výsledkem – 5:1. Eliška Pešavová posledním gólem uzavřela na konečných 13:3.

„Jeli jsme tam v dost složité situaci, během týdne se nám totiž zranily některé hráčky a brankářka chytala s opíchanou rukou. Tým jsme doplňovali juniorkami, protože nám starší zkušené hráčky odpadávají,“ vysvětlil Řehák nedobrý výkon. „Tím ale samozřejmě nechceme snižovat kvalitu domácích, ti hráli výborně. Kombinačně byli hodně silní a trestali nás,“ doplnil.

Obrázek 2: Zápas proti Tatranu Střešovice.
Obrázek 2: Zápas proti Tatranu Střešovice.

Na další zápas si „áčko“ musí počkat do šestého listopadu. To se střetne se soupeřem z Chodova před vlastními diváky v Čajkaréně. V tabulce Extraligy žen je nyní šesté, po devíti zápasech má na kontě šestnáct bodů za šest výher, včetně dvou v prodloužení a třech proher.