Dne 13. listopadu proběhlo na Čajkaréně charitativní utkání na podporu organizace Člověk v tísni. Díky štědrým divákům se podařilo vybrat krásnou částku a zároveň proběhl velmi atraktivní a napínavý zápas mezi Hanačkami a pražskými Tigers Start98.

První dvě třetiny byly poměrně vyrovnané. Oba týmy se takzvaně naháněly a padaly góly na obou stranách. I přes vyrovnané síly se však Hanačky v obou třetinách ukázaly jako schopnější a do šatny pokaždé odešly s jednogólovým náskokem.

Nejzajímavější část zápasu byla bezkonkurenčně třetí třetina. Za stavu 5:4 se oba týmy rozhodly do posledních dvaceti minut dát veškerou sílu a nedat soupeři nic zadarmo. Po tom, co olomoucké ženy svými úspěšnými střelami zvýšily náskok na 7:4 se najednou karty obrátily. Byly vyloučené dvě domácí hráčky najednou a diváci tak přihlíželi boji pět na tři. Náročnou situaci se Hanačkám nepodařilo zvládnout a Start98 během jedné minuty změnil skóre na 6:7. Poslední minuty zápasu se ale soupeř rozhodl hrát v šesti, čehož využila finská hráčka Nelly Baumgartner a vstřelila gól do prázdné brány. Na závěr utkání olomoucké ženy ještě více utvrdily svou výhru posledním, devátým gólem a zaslouženě tak charitativní zápas vyhrály.

Za své vítězství získaly další tři body do tabulky a mají jich tak nyní devět. V tabulce je výhra vystřelila z desátého místa na sedmé a pootevřela jim o kousek dveře k cílovému play-off.

"V nedělní sbírce pořádané studentkami VOŠ Caritas a FBS Olomouc pro organizaci "Člověk v tísni" se nakonec podařilo získat částku 12 432 Kč. K částce vybrané na extraligovém utkání přispěly i soupeřky z Prahy a také diváci následujícího utkání mužů mezi FBS Olomouc a Třincem, Všem ještě jednou děkujeme!"