Třiadvacetiletá florbalistka působila v mládežnických kategoriích FBS už od roku 2007. Předloni se mihla na krátkém hostování ve Vítkovicích, jinak ale zůstává věrná olomouckému logu. V posledních pěti zápasech před koronavirovou pauzou dokázala hned čtyřikrát skórovat, po Kateřině Peterkové se proto stala druhou nejúdernější zástupkyní Olomouce v sezoně 2019/20. I Suchánkové mohou výsledky testování pomoci s motorickou a somatickou stránkou.

Překvapilo tě, že jste absolvovaly takhle podrobné testy?

Nepřekvapilo, i přesto, že jsme se nikdy takového podrobného testování nezúčastnily. A myslím, že to bylo žádoucí vzhledem k tomu, že máme zcela nový omlazený tým a bylo potřeba vědět, na čem do budoucna pracovat. Takže v tom vidím velký přínos, jak pro trenéry, tak pro nás hračky.

Co pro tebe bylo nejnáročnější a proč?

Nejnáročnější bylo testování reakční rychlosti, kdy bylo těžké udržet koncentraci a co největší rychlost po co možná nejdelší dobu. Navíc podobný test jsem dříve nikdy neabsolvovala.

Setkala ses už s něčím takovým?

S takto podrobnou testovou baterií ještě nikdy. Bylo to připravené přímo pro nás.

Jak se ti pozdávaly tvé výsledky?

Překvapil mě můj celkový čas právě v testování reakční rychlosti, to si myslím, že bylo celkem slušné. A pak také část, kde se nám věnovali fyzioterapeuti, protože jsem se dozvěděla nové věci, na kterých je potřeba určitě zapracovat.

Autor: Patrik Czepiec (pc)