KM automatik FBK Jičín vs. FBS Olomouc 3:6

Po přestávce se olomoucké ženy jako první v sobotu 23. 1. postavily proti týmu KM automatik FBK Jičín, který se nachází na předposledním místě tabulky. S tímto týmem se ženy utkaly už ve 2. kole, kdy ho zdolaly v poměru 8:6. S podobnou vervou se ženy pustily i do sobotního zápasu.

První třetina zápasu začala velmi vyrovnaně. Oba týmy se dostávaly do střeleckých příležitostí. Stejně tak obě strany provázely herní nepřesnosti, které ani jeden z týmů využít nedokázal. Skóre otevřel až Jičín v 10. minutě zápasu, kdy se soupeř prosadil po standardní situaci. Hráčky Olomouce však nečekaly dlouho na odpověď. Ve 12. minutě využila Eliška Pešavová zmatků před bránou soupeřek a pomocí přesné přihrávky dopomohla Kateřině Peterkové ke gólové akci, která skóre srovnala na 1:1. Minutu poté přidaly Hanačky další gól, kterým se dostaly do vedení, se kterým ukončily první třetinu zápasu.

Od začátku druhé třetiny byla Olomouc na míčku výrazězně aktivnější. Jičínský tým si se soupeřkami nedokázal dlouho poradit. Poté však naše soupeřky zvýšily své nasazení a dostaly se tak několikrát do pěkných šancí. Stejně tak olomoucký tým měl několik neproměněných příležitostí. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a šlo o vyrovnaný boj. Svých šancí dokázaly nakonec využít více hráčky Olomouce, které během dvou minut dokázaly zvýšit svůj gólový náskok už na 4:1. Ve druhé třetině následně Kateřina Peterková s Eliškou Pešavovou přihodily krásnou akci, pomocí které uzavřely druhou třetinu se stavem 5:1 pro Olomouc.

I na začátku třetí třetiny byla Olomouc aktivnějším týmem, se kterým Jičínské hráčky nestíhaly držet krok. S tímto stylem již ve druhé minutě Kateřina Peterková využila další gólovou šanci, která olomouckému týmu přinesla šestou branku. Jičínský tým nakonec přece jenom proměnil dvě z několika nabízených šancí a upravil tím konečný účet utkání.

FBS Olomouc vs. Tatran Střešovice 0:11

V neděli ženy čekal soupeř z horní poloviny tabulky, kterým byl Tatran Střešovice. S tímto týmem ženy hrály již ve třetím kole soutěže, ve kterém vyhrál Tatran Střešovice se skórem 9:6. V nedělním zápase tak Tatran představoval favorita zápasu a tuto pozici také tatranský tým také potvrdil. Hned od začátku zápasu Tatran nastolil velmi rychlé tempo hry, při kterém hráčky Olomouce soupeřkám nestíhaly. V zápase byla vidět výborná kondice hráček Tatranu, díky které byly oproti Olomouci vždy o něco napřed. I přesto, že se olomoucké hráčky snažily aktivně napadat, tak byl na míčku převážně tatranský tým. Nicméně i tak se několik gólových šancí objevovalo na obou stranách hřiště. Týmem, který je však dokázal proměnit, byl Tatran. Díky čemuž náš soupeř otevřel ve dvanácté minutě skóre. V pokračující první třetině pražský tým dokázal trestat chyby olomouckých hráček a první třetina tak skončila s třígólovým náskokem Pražanek.

Druhá i třetí třetina probíhala v podobném stylu, kdy tatranské hráčky bojovně nastoupily do dalších minut zápasu a domácímu týmu nedávaly moc příležitostí k řádnému zakončení. Míček byl stále spíše na holích hostujícího týmu a na olomoucký tým tak Tatran kladl nepříjemný tlak. Za druhou třetinu si tak Tatran připsal další dva góly.

Ve třetí třetině s pořád stejným svižným tempem tatranský tým během dvou minut dostal do domácí branky další čtyři góly a ve čtvrté minutě třetí třetiny tak ještě skóre posunul. Tatranské hráčky byly při síle až do konce zápasu a svůj tým tak dovedly pro tři. I přes výsledné skóre se však musí ocenit skvělá práce brankářky Olomouce Martiny Frankové, která si za tento zápas připsala několik velmi povedených zákroků.

Na jaké zápasy se můžete těšit příští víkend?

Příští víkend na Olomoucké ženy čeká další dvojice zápasů a to 30. 1. zápas na domácí půdě s týmem K1 Florbal Židenice, který je v tabulce hned pod Olomoucí s rozdílem pouze jednoho bodu.

V neděli 31. 1. pak ženy čeká náročný zápas, ve kterém se utkají s lídrem soutěže 1. SC TEMPISH Vítkovice. Oba tyto zápasy budete moci sledovat alespoň přes online přenos a fandit tak našim ženám alespoň touto formou.