První minuty utkání vyšly přece jen o trochu lépe Brňankám. Střelu Pravcové ale Olomoučanky zblokovaly, Indráková trefila jen připravenou Martinu Frankovou. Staňková pak mohla otevřít skóre, o něco ale přestřelila olomouckou branku. Velkou šanci pak měla Janečková, po jejíž střele skončil míček jen kousek od brankové čáry. Franková jej ale za svá záda nepustila.

Olomouckým se pak vyplatil důraz na brankovišti, díky němuž Tereza Reimerová dostala míček až mezi tři tyče. Hostující hráčky pak ale měly velké štěstí. Samostatný únik Jahodové totiž skončil u připravené Frankové, Bílá pak nastřelila jen tyč olomoucké svatyně.

Tlak domácích z konce první třetiny pokračoval i na začátku prostředního dějství. Židenice hostující hráčky téměř k ničemu nepustily. Pak se ale dopustily menší chyby, kterou přesným zásahem potrestala Eva Řeháková a poslala Olomouc do dvoubrankového náskoku.

O tři minuty později se Olomoučanky radovaly z dalšího gólu, když přihrávku Pejzlové šikovně využila Michaela Kacelová. Domácí ale znovu zabraly a v polovině utkání se radovaly ze snížení, když na Frankovou vyzrála Eva Urbášková.

Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky snížily domácí na rozdíl jediné branky, když se prosadila aktivní Kamila Pravcová. Pár vteřin před druhou přestávkou mohlo být dokonce vyrovnáno, střelu Romančákové ale zastavila olomoucká brankářka.

Pravcová to na začátku třetí části zkoušela znovu, na Frankovou si ale tentokrát nepřišla. V 53. minutě ale domácí pozapomněly na Barboru Suchánkovou a ta v samostatném úniku mířila přesně do horního růžku. O pár minut později využila přečíslení po návratu Palinkové z trestné lavice Darina Axmannová a udělala tak definitivní tečku za utkáním.

K1 Florbal Židenice - FBS Olomouc 2:5

branky: 31. Eva Urbášková, 39. Kamila Pravcová - 13. Tereza Reimerová, 23. Eva Řeháková, 26. Michaela Kacelová, 53. Barbora Suchánková, 57. Darina Axmannová; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 108; zásahy brankářů: Lenka Remešová 13 - Martina Franková 40; po třetinách: 0:1, 2:2, 0:2;