Průběh posledního zápasu symbolicky vystihnul působení olomouckých žen v základní části extraligy.

Utkání se přitom pro nás nezačalo odvíjet vůbec špatně. Přestože jsme první branku inkasovaly už po 34 vteřinách, kdy Řepková procedila míček pod nohama Dvořákové, v dalším průběhu třetiny jsme Chodov dokázaly držet na uzdě. Koncentrovaná obranná hra dovolila soupeřkám už jen jeden další zásah, navíc opět poněkud smolný 22 vteřin před sirénou – 2:0.

Do druhé třetiny však domácí hráčky vstoupily výrazně aktivněji a důrazněji, což se začalo projevovat i na skóre. Do poloviny zápasu se i přes řadu výborných zákroků Dvořákové Chodov trefil ještě třikrát – 5:0. Následovalo předem plánované střídání brankářek, kdy k těžké extraligové premiéře nastoupila juniorka Michaela Juráková. A byl to pro ni vskutku křest ohněm. Chodov se více méně trvale držel v „útočném pásmu“ a tu s větším, tu s menším úspěchem prověřoval pevnost naší obrany. I nám se podařilo několikrát proniknout do otevřenější chodovské defenzivy, od radosti nás však dělila o něco přesnější muška a také trochu štěstí – v největší šanci trefila Peterková tyčku. A tak slavil jen Chodov, a to hned třikrát, čímž stanovil skóre po druhé třetině na 8:0 pro domácí.

Fyzická i psychická náročnost utkání, které jsme opět celé musely odehrát v podstatě jen na dvě pětky, se projevila také ve třetí třetině. Chodov průběžně navyšoval skóre až na konečných 14 branek, a to i přes obětavé bloky olomouckých florbalistek a kvalitní zákroky Jurákové. Ta si krom nich připsala také jeden obzvlášť cenný úspěch, a to „skalp“ Řepkové, kterou skvěle vychytala při trestném střílení. Bohužel svoje kvality předváděla na druhé straně i Ranochová, která naše nemnohé, ale o to nebezpečnější šance likvidovala s ledovým klidem. Zasloužené (byť jen symbolické) gólové odměny za útočnou aktivitu jsme se tedy bohužel nedočkaly.

Základní část a veškeré její letošní peripetie je teď ale třeba hodit za hlavu. Olomoucké ženy totiž čeká náročné play-down, ve kterém vyzvou nevyzpytatelný Jičín. S ním sice mají letos pozitivní bilanci (výhry 5:3 a 6:2), dá se však očekávat tvrdý a velmi vyrovnaný boj. Série hraná na čtyři vítězství začíná již o tomto víkendu, a to na domácí půdě Hanaček.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBS Olomouc 14:0 (2:0, 6:0, 6:0)

branky: 1. Martina Řepková, 20. Jana Vávrová, 22. Kristína Belicová, 27. Martina Řepková, 31. Jana Vávrová, 33. Tereza Hanzlíková, 34. Jana Vávrová, 35. Anet Jarolímová, 42. Adéla Jůzová, 47. Martina Řepková, 49. Gabriela Žůrková, 54. Karolína Suchá, 56. Hana Chaloupková, 60. Martina Řepková