To byl začátek sezóny! Zahrát si hned v prvním kole derby je atraktivní samo o sobě, ale vyhrát ho? Olomouckým se to povedlo, a to vysoko. Proti Přerovu se prosadili hned dvanáctkrát. V kabině tak nemohlo panovat nic jiného než spokojenost. „Rozhodně panuje spokojenost. Spíše jsme očekávali vyrovnané utkání, ale čím déle zápas trval, tím více se ukazovala kvalita na našich holích. Řekl bych, že jsme naprosto zaslouženě vyhráli vysokým brankovým rozdílem," vracel se k utkání Tomáš Skoupil.

Že by ale domácí vnímali moravské derby o něco prestižněji než ostatní utkání, to vysoký útočník popírá. „Já to nějak speciálně nevnímal. Byl to jeden ze zápasů v cestě za našim společným cílem," podotkl.

Olomouci skvěle vyšel úvod zápasu a brzy vedli už 3:0. Na začátku druhé dvacetiminutovky pak své vedení navýšili o další dvě branky. „Je důležité chytit začátek zápasu, proto bylo fajn, že se nám podařilo vstřelit první branku a poté náš výkon vystupňovat až do samotného konce utkání," přiznal mladý florbalista.

Domácím se střelecky dařilo a během prostřední části vedli už o osm branek. Mohlo se tak zdát, že je prakticky rozhodnuto. Jak těžké je ale udržet v takové situaci soustředění? „Myslím, že to problém nebyl. Trenéři nás neustále nabádali k aktivní hře s cílem dotáhnout zápas bez potíží až dokonce. A jelikož je začátek sezóny, na který se všichni těšili, tak jsme chtěli zápas odehrát naplno až do poslední minuty," prozradil útočník, který v prvním utkání oblékl dres s číslem 11.

I šikovný forvard se nakonec dočkal a jeho aktivita přinesla ovoce v podobě branky na 3:0. Z gólu měl radost, před svými výkony ale upřednostnil výsledky týmu. „Hodnocení svého výkonu nechám na trenérech. Za vstřelený gól jsem samozřejmě rád a budu se snažit týmu v dalších zápasech znovu pomoci," měl jasno.

Právě Skoupilova branka byla jedna z těch, které předcházela akce, jež se divákům prostě musela líbit. Pod branku se tak kromě Skoupila podepsal i Šimon Borik a Igor Macháček. „Se Šimonem Borikem se najdeme i poslepu a s ostatními spoluhráči si taky naprosto vyhovíme," usmíval se.

Hned v dalším kole vyráží Olomoučtí na hřiště soupeře. Tentokrát bude jejich vyzyvateli Orlová a olomoučtí florbalisté ví, že ji není radno podcenit. „Zápas v Orlové nás určitě prověří. Nečeká nás tam nic jednoduchého, ale věřím, že se na to jako tým dobře připravíme a připíšeme si další 3 body do tabulky. Neřešíme, zda hrajeme doma nebo venku. Nechodí na nás zase tolik lidí, aby to výrazně ovlivňovalo naše výkony, ale samozřejmě jsme moc rádi, když nás fanoušci přijdou doma podpořit," ocenil Skoupil, který mimo jiné pomáhá s rozvojem i mladším hráčům, konkrétně mladším žákům.