V podstatě od příchodu do FBS už jsi o sobě dávala znát góly i asistencemi. Je to to, čím budeš týmu nejvíc platná?

Za Olomouc jsem ještě tolik zápasů neodehrála, takže to je těžké posoudit. Každý zápas je jiný, v nějakém se daří víc a v nějakém zase míň. Závisí to hlavně na trenérech, jaké mi dají úkoly a tak. Já si  osobně myslím, že pro tým bych mohla být platná svou bojovností a fyzickou připraveností.

A jaká je naopak tvoje největší slabina?

Určitě bych měla nejvíc zapracovat na komunikaci s hráčkami.

I v Jablonném ti to docela střílelo. Jak moc je pro tebe tým důležitý abys podávala dobré výkony?

Myslím, že tým je ve florbale podstatná věc. Obecně mám ráda když je v týmu přátelská atmosféra. Nejdůležitěší věcí je pro mě asi cítit, že jsem součástí týmu, protože vždycky se hraje líp, když víte, že do něj patříte.

A co konkrétně tým FBS?

Všechny ty věci Olomouc splňuje, takže jsem tu spokojená. I když toho moc nenamluvím, tak si myslím, že jsem si s holkama docela sedla.

Z tvého bydliště je do Olomouce docela dlouhá cesta. Nekomplikuje ti hraní vzdálenost?

Žiju v Jablonném nad Orlicí, které je od Olomouce vzdálené přibližně hodinu a čtvrt. Mám štěstí, že mě na tréninky i zápasy vozí rodiče, a i když na cestách strávím poměrně dost času, tak mi to hraní zatím nekomplikuje.

A co tě přimělo přestoupit?

Největším impulzem byla určitě motivace se dále zlepšovat a rozvíjet. Vím, že v Jablonném by už to moc nešlo.

Proč?

V Jablonném jsem měla pocit, že už se neposouvám dál. V Olomouci mám možnost potkávat se s hračkami, které jsou na vyšší úrovni než já, a to mě posouvá dál, protože se jim snažím co nejvíce vyrovnat. Taky je tu ta možnost hrát extraligu, kde má hra úplně jinou kvalitu.

Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch ve florbale?

Ráda vzpomínám na třetí místo v republikovém finále základních škol nebo na účast na Olympiádě dětí a mládeže. Za svůj největší úspěch však považuji to, že můžu hrát extraligu žen.

Určitě máš i nějaký sen, kterého bys ještě chtěla dosáhnout.

Ráda bych se dostala do reprezentace, ale to je zatím hodně daleko, takže uvidíme, jak se mi bude dále dařit. Bude to záležet na tom, jak kvalitní výkony budu podávat a jestli vůbec bude tuto sezonu ještě možnost se předvést.

Jak to vidíš v této sezoně s olomouckým týmem?

Myslím, že pokud se sezona dohraje, mohly bychom se umístit docela vysoko, protože jsme zatím odehrály všechny zápasy vcelku dobře.

Co děláš ve volném čase, když se teď nehraje? Věnuješ se i florbalu?

Ve volnu se snažím co nejvíce chodit běhat, nebo nějakým způsobem posilovat, abych si udržela kondici. Florbalu se věnuji samozřejmě také. Na zahradě mám plastovou plochu, kde můžu pilovat techniku, popřípadě i střelu. Když mám úplné volno, což znamená, že nemám školu nebo zrovna někde neběhám, tak si ráda zahraju na kytaru.

Jaké písničky hraješ nejraději?

Asi nejraději hraju popový písničky a  ty klasický český taborový. Občas zkusím i nějakou rockovou. Ale k mým oblíbeným patří třeba i skladba Pro Elišku od Beethovena. (fv)

Foto: Matyáš Klápa