Orca měla do duelu výtečný vstup, protože skórovala už ve druhé minutě, kdy se jí podařilo proměnit přesilovou hru. Do tří minut už ale srovnal Lukáš Vachutka střelou k tyči z první a nastartoval gólostroj svého týmu. Do pauzy se trefil ještě dvakrát Bohdan Kopelec. Olomouc tlačila soupeře a vyhrála první třetinu v poměru 3:1.

Druhá část byla vyloženě o domácím týmu, který se prosadil hned pětkrát, a soupeři nedal možnost vsítit ani jednu branku. V čase 27:09 zaznamenal čtvrtou branku Hanáků Tomáš Skoupil. Ještě během téže minuty se prosadil podruhé Lukáš Vachutka a čtyřiapadesát sekund od gólu Skoupila skóroval také Ondřej Borik. Daniel Tichý v poslední pětiminutovce zvýšil polštář Olomouce už na šest branek a hattrick dokonal z trestného střílení Kopelec.

Před poslední periodou tak převládala pohodová nálada. Nikdo ale netušil, co se v následujících dvaceti minutách stane. Už v čase 40:22 snížil parádní střelou v přesilovce, která přetrvávala ještě z druhé třetiny Dominik Fňukal a minutu po něm se prosadil Štěpán Lhoťan. Krnov ukázal, že i za hrozivého stavu z boje utíkat nebude.

Naštěstí dokázal míček v dobré pozici najít Daniel Tichý a nastavit výsledek 9:3. Jeho gól pak byl vítězným, protože Orca postupně nastřádala dalších pět branek, přičemž na 9:8 dával v šedesáté minutě Filip Svoboda. Poslední krůček už ale Krnov udělat nedokázal a po infarktové třetině muži z Olomouce vyhráli 9:8.

S výkonem svých svěřenců rozhodně nebyl spokojen trenér Tomáš Hruška. „To, co se dělo dnes v Čajkaréně, bylo zcela neuvěřitelné. Z vyhraného zápasu uděláme neskutečné drama,“ shrnul nespokojeně zápas. „Krnov jsme první dvě třetiny zcela vymazali. Předváděli jsme parádní výkon. Ale ve třetí třetině jsme hráli katastrofálně a Krnov ukázal, že má velkou kvalitu,“ dodal.

Muži jsou nyní v lize na čtvrté pozici. Vybojovali si zatím čtyřiadvacet bodů, ovšem mají odehrán o jeden zápas méně než vedoucí Eagles Orlová. Příští utkání je čeká v neděli 19.12., kdy poměří síly se Vsetínem.